İmamoğlu'ndan 'Siz aday mısınız?' sorusuna yanıt

İmamoğlu'ndan 'Siz aday mısınız?' sorusuna yanıt
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine sorulan 'Cumhurbaşlığına aday mısınız?' sorusuna, "Ben şu anda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Bu durumda bana düşen belediye başkanlığını en iyi şekilde yapmak. Ben görevimi en iyi şekilde yaparsam memleketin kurtuluşuna en büyük hizmeti yapmış olurum" yanıtını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, PolitikYol'un Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Fırat'a açıklamalarda bulundu.

Fırat'ın "Siz aday mısınız?" sorusuna yanıt veren İmamoğlu şunu söyledi:

"Ben şu anda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Bu durumda bana düşen belediye başkanlığını en iyi şekilde yapmak. Bene görevimi en iyi şekilde yaparsam memleketin kurtuluşuna en büyük hizmeti yapmış olurum. Şu an benim aklımdan geçen ve amacım, İstanbul’da görevini en iyi yapan bir belediye başkanı olmaktır. Dahası hedefim, İstanbul’da tarihin en başarılı belediye başkanı olmaktır, daha ötesi yok.

Ben bunu yaparsam zaten değişim olacaktır değişime büyük bir katkı sunmuş olurum. Yani birilerinin dediği gibi İstanbul’u alan Türkiye’yi alır tezine de damga basmış olacağım. Benim yapmak istediğim budur. İnşallah az önce ifade ettiğim gibi İstanbul’un en başarılı belediye başkanı olurum."

Tamamı için tıklayın