İlahiyatçı isim coronavirüsü evlilik dışı ilişkiye ve eşcinselliğe bağladı

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan'ın coronavirüsün nedenini evlilik dışı ilişki ve eşcinselliğe bağladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Mart 2020 10:51
İlahiyatçı isim coronavirüsü evlilik dışı ilişkiye ve eşcinselliğe bağladı

Habertürk TV'de coronavirüsün ve salgın hastalıklarının tartışıldığı bir programa katılan Ali Rıza Demircan'dan canlı yayında skandal sözlerle konuştu.

Coronavirüs gibi diğer salgın hastalıkların nedenini evlilik dışı ilişkiye ve eşcinselliğe bağlayan Demircan, "Zina, evlilik dışı ilişki, eşcinsel, evlilik hayatında anal ilişki ve regl döneminde ilişki. Bu yasaklar rahim olan rabbimizin koyduğu yasaklardır. Bu yasaklara riayet ederseniz pek çok hastalığın önlemini henüz daha oluşmadan almış olursunuz” ifadelerini kullandı.

Programı izleyen birçok yurttaş Demircan'a sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Ali Rıza Demircan’ın, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın babası olduğu biliniyor.

Ateş, özür diledi 

Öte yandan Veyis Ateş, programda sarf edilen sözler üzerine Twitter üzerinden açıklama yaptı ve özür diledi.

Veyis Ateş hesabından yaptığı açıklamada, "Bu akşam Habertürk TV Ana Haber’de ağırladığım A.R.Demircan’ın açıklamaları haklı tepkilere sebep olmuştur. Programda kamuoyunun gündemindeki umre ve cuma ve vakit namazı konuşulacağı konusunda anlaşılmış olmasına rağmen konuğun canlı yayında mevzuyu toplumu ayrıştıran konulara getirmesinden ve yayın ilkelerimizle bağdaşmayan nitelikte beyanlarda bulunmasından ve buna yayın esnasında gereken tepkinin gösterilememesinden dolayı çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Saygılarımla." ifadelerine yer verdi.