İKİ PARTİDEN İTTİFAK KARARI

İKİ PARTİDEN İTTİFAK KARARI
Bir süredir üzerinden konuşulan ittifak, seçim listelerinin açıklandığı saatlerde belli oldu. BBP vekilleri, Saadet çatısı altında olacak.Bir süredir ittifak görüşmeleri yapan Büyük Birlik Partisi (BBP) ve Saadet...
Bir süredir üzerinden konuşulan ittifak, seçim listelerinin açıklandığı saatlerde belli oldu. BBP vekilleri, Saadet çatısı altında olacak.
indir (1)

Bir süredir ittifak görüşmeleri yapan Büyük Birlik Partisi (BBP) ve Saadet Partisi YSK'ya verdikleri listede çatı olarak Saadet Partisi'nde karar kıldılar. Böylelikle iki parti Saadet Partisi adı altında seçime girecekler.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ile Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde aday olarak belirledikleri ortak isimleri Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'na sundu.

Aday listelerinin teslim edilmesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mustafa Destici, diğer sağ partilere de ittifak çağrısında bulunduklarını ifade ederek "Tarihin bize yüklediği sorumluluktan kaçmamak adına, mazlum insanlarımızın bize yüklediği sorumluluktan kaçmamak adına biz adalet ve samimiyet zemininde yelpazenin sağındaki Meclis'in içinde ya da dışında partilerle seçim işbirliği yapacağımızı çok mertçe ve açık bir şekilde ifade ettik. Diğer partilere de bu çağrımızı yaptık. Hiçbir şartımızın, talebimizin olmadığını, hiçbir pazarlık içerisinde bulunmayacağımızı söyledik" dedi.