İdris Şahin: Yozgat'ın delikanlısı Ahmet Hakan, Babacan'ı çağırma cesaretinde bulunamıyor

İdris Şahin: Yozgat'ın delikanlısı Ahmet Hakan, Babacan'ı çağırma cesaretinde bulunamıyor
Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı başta olmak üzere gazeteci Ahmet Hakan’a sert sözlerle yüklendi.

TV5’te Ankara Bürosu’na konuk olan Şahin, “Bir danışman ile bir bakan arasında hiçbir fark yok. Açık yüreklilikle bunu ifade edebilirim ki, Cumhurbaşkanımızın yanında bulunan bir kısım devlet memurları bakanlardan daha güçlü. İcra ve kararda daha fazla söz sahibiler. Eğer böyle olmasaydı… Son atamalara bir bakın Allah aşkına. Vakıflar Bankası ve Ziraat Bankası’na atanan yönetim kurulu üyelerine baktığınız zaman Cumhurbaşkanının bunu bakanlarıyla istişare etmediğini, etrafında bulunan danışmanları ve özel kalemleriyle istişare ettiğini göreceksiniz.  Bu atamaların arkasındakilerin, yakın çalışma ekibi içerisinde devlet adabını ve devlet ahlakını tam manasıyla irdelememiş, ehliyet, liyakat ve temsil noktasında geçmişe dönük olarak bir geçmişi olmayan bu isimlerin bu kararları verdiği son derece malum. Bakan mı danışman mı derseniz, kim Cumhurbaşkanına yakınsa onun daha etikli olduğu bir dönemi yaşıyoruz” dedi.  

Yozgat'ın delikanlısı Ahmet Hakan, Babacan'ı çağırma cesaretinde bulunamıyor

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olmayı amaçladığını ve bu nedenle Ali Babacan’ı sahaya sürdüğüne yönelik iddialarına cevap veren Şahin, “Bu partinin kurucu genel başkanı Ali Babacan’dır. Hem Ali Babacan hem de Abdullah Gül benzer açıklamalarda bulundu. Dediler ki; ‘Bu hareketin merkezinde Ali Babacan var, biz sadece istişare edilirse dışarıdan destek oluruz.’ Kimsenin birinin arkasına sipere geçip ateş etmesine gerek yok. Siyaset yapacaksa er meydanına inecek, Anadolu’yu ve Trakya’yı arşın arşın gezecek. Ona göre siyaset yapacak. Dolayısıyla bu hareketin başkanı Ali Babacan’dır. Ahmet Hakan ne demiş beni hiç ilgilendirmiyor.  4 aydır hiç köşesini okumuyorum. Çünkü benim bildiğim Yozgat’ın yiğit delikanlısı Ahmet Hakan gitmiş, bir partinin genel başkanını bir programına çağırma cesaretini bulamayan bir isim gelip oturmuş. Onun başındaki yerinin CNN olması Hürriyet olması hiçbir şey ifade etmiyor” ifadelerini kullandı. 

Şahin'den MHP'ye: Onları muhatap kabul etmeyeceğiz

Şahin, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın “Bunlar naylon parti, Deva Partisi’ni ve Gelecek Partisi’ni kapatın Cumhur İttifakı’na katılın” değerlendirmesine yanıt vererek, “Bizim ülkücü camia ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verenlerin hepsine saygımız ve muhabbetimiz sonsuz. Ama bu ağızla, bu dille töhmet altında bırakan ve kem söz söyleyenlerin asla seviyelerine inmeyeceğiz.  Onları muhatap olarak kabul etmeyeceğiz ve cevap vermeyeceğiz” diye konuştu. 

Yönetimsizlikten kaynaklı seçim olabilir

Erken seçim iddialarına ilişkin de Şahin, “Ben bu yıl için beklemiyorum. Ama Cumhur İttifakı’nın ülkeyi yönetemediği ortada. Önümüzdeki senenin ilkyazında veya sonbaharında yönetimsizlikten kaynaklı olarak mecburiyetten dolayı seçime gideceğini düşünüyorum. Ama bunun tarihinin 2021 olacağını düşünüyorum. Bu sene olacağını düşünmüyorum. Ama olursa da Cumhur İttifakı için intihar olur.”