İçişleri Bakanlığı'ndan yeni tedbirler: Berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri geçici süreliğine durdurulacak

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile gönderilen genelge ile berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibariyle geçici süreliğine durdurulacak.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Mart 2020 22:52
İçişleri Bakanlığı'ndan yeni tedbirler: Berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri geçici süreliğine durdurulacak

Covid-19 salgınından; vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla  İçişleri Bakanlığı tedbirler almaya  devam ediyor. Daha önce vatandaşların doğrudan temel ihtiyaçlarına yönelik olmayan bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı,  Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda;  alınan tedbirlere ilave olarak bir  genelge  daha valiliklere  gönderdi. 

Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları ve  yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle anılan virüsün yayılımını artırarak vatandaşlar  açısında riskli olabilecek; berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. işyerlerin faaliyetleri bugün 18:00 saati itibariyle geçici süreliğine durdurulacak. 

Bakanlık söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.