İBB'den coronavirüs temizliği: 245 hastane yıkanacak

İBB, kent genelindeki 245 hastanenin yıkama ve temizlik işlemlerini başlattı. Çalışmalarda 739 araç ve 2 bin 360 personel görev alıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Nisan 2020 21:44
İBB'den coronavirüs temizliği: 245 hastane yıkanacak

Dört gün boyunca kent genelinde 232 futbol sahası büyüklüğünde, bir milyon 600 bin metrekarelik bir alan hastalık riskine karşı arındırılacak.

Coronavirüs ile mücadele kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki hastanelerde, bir kez daha temizlik ve yıkama çalışmalarına başladı.

Çalışmalar, üçüncü kez ilan edilen sokağa çıkma yasağı boyunca geceli-gündüzlü sürecek. Virüsün yayılma riskinin yoğun olduğu hastane ve çevreleri, toplam 739 araç ve 2 bin 360 personel ile arındırılacak. Yıkamanın yanı sıra mekanik ve elle süpürme işlemleri de yapılacak.

245 hastane yıkanacak

Çalışmaların ilk gününde ekiplere eşlik eden İSTAÇ Saha Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Eyyup Demirhan, dört gün boyunca kent genelinde kamu-özel sektör ayırt edilmeksizin, 20 yatak üstü 245 hastanenin temizlenip, yıkanacağı bilgisini verdi.

Demirhan, İstanbul'un 39 ilçesinde toplam 89 devlet, 156 da özel hastanenin, sokağa çıkma yasağının bitiminden önce temizleneceğini söyledi.

232 futbol sahası büyüklüğünde alan temizlenecek

İBB, sokağa çıkma yasağı süresinde hastanelerin yanı sıra virüsün yayılma riskinin yoğun olduğu anayollar, meydanlar, çeşitli kamu kuruluşları, alt-üst geçitler, otobüs durakları, peronlar, metro girişleri gibi kamusal alanlarda da temizlik ve yıkama çalışmalarını sürdürecek. Dört gün boyunca kent genelinde 232 futbol sahası büyüklüğünde, bir milyon 600 bin metrekarelik bir alan hastalık riskine karşı arındırılacak.