İBB Meclis Üyesi'den İmamoğlu'na "Pontus" göndermesi yapan AKP'li Göksu'ya: 280 voltla çarpılabilirsiniz

CHP ve İYİ Parti adına söz alan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis Üyesi İbrahim Özkan, AKP'nin İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'nun seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan sözlerine çok sert tepki gösterdi.

İBB Meclis Üyesi İbrahim Özkan, AKP'nin İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'nun Ekrem İmamoğlu için yaptığı "Pontus" benzetmesine sert ifadelerle tepki gösterdi. Özkan, "Trabzon zayıf akım kablosu değildir. Trabzon çıplak elle tutulmaz. 280 voltla çarpılabilirsiniz" dedi. 

CHP ve İyi Parti adına söz alan Özkan, Göksu'nun İmamoğlu'nu hedef alan sözlerini eleştirdi.

Özkan şunları söyledi:

"Bir Trabzonlu kardeşiniz olan Ak Parti'nin Grup Başkanvekili Sayın Tevfik Göksu'nun pazartesi günü Sayın Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile ilgili bir şeyler anlatmaya çalıştı, tam bir anlam veremedik. Dün akşam Esenler'de bir iftar programında Sayın Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun bir proje olduğunu, Yunanlılar tarafından bir proje olduğunu söylemeniz biz Trabzonluları çok derinden yaralamıştır. Trabzonlular iki tane oyun bilir. Bunlardan biri horondur, diğeri Trabzonspor'dur. Artık her şeyin kayıt altına alındığını Türkiye görmeye başladı. Trabzon zayıf akım kablosu değildir. Trabzon çıplak elle tutulmaz. 280 voltla çarpılabilirsiniz. Tüm Trabzonlulara Pontus benzetmesi imasında bulunması ve kaybedilmiş bir seçimin tekrarında oy devşirmek uğruna fütursuzca belden aşağı vurmak uğruna fütursuzca belden aşağıya vurduğunu görünce cevap vermek istedim. İmamoğlu'nun Türklüğünü sorgulamak haddi değildir. Sayın Göksu'nun iddiaları kul hakkına girer. Bizim Trabzonlular olarak beklentimiz görevlerinden istifa etmesi."

İlgili Haberler
Etiketler :