Her zamanki gibi yine çifte standart

Her zamanki gibi yine çifte standart
Afyonkarahisar’da askeri fabrikada çıkan yangın paniğe neden olurken, yangın itfaiyenin zamanında müdahalesi ile söndürüldü. Öte yandan yangında görüntü almak isteyen basın mensuplarını engelleyen görevliler, devlet ajansının...
Afyonkarahisar’da askeri fabrikada çıkan yangın paniğe neden olurken, yangın itfaiyenin zamanında müdahalesi ile söndürüldü. Öte yandan yangında görüntü almak isteyen basın mensuplarını engelleyen görevliler, devlet ajansının görüntü almasına izin verdi.

Yangın öğle saatlerinden Türk Silahlı Kuvvetleri için askeri kompozit başlık üreten Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait 8. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı General Asım Gündüz Kışlası'ndaki içerisinde askeri malzemelerin bulunduğu bir depoda meydana geldi.

Henüz belirlenemeyen nedenden ötürü çıkan yangına önce kışla içerisindeki itfaiye araçlarının müdahale ettiği, yangının büyümesi üzerine ise Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine bilgi verildiği kaydedildi. İhbar üzerine bölgeye 2 tanede 112 Acil Servis’e ait ambulans sevk edildiği belirtildi. İçerisinde çelik dolap ve ranza gibi malzemelerin bulunduğunun kaydedildiği depoda çıkan yangın itfaiyenin yaklaşık 45 dakikalık müdahalesi sonucu kontrol altına alınırken, soğutma çalışmalarının ise halen devam ettiği gözlendi. Ölen ya da yaralanan olmadığı yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma yapıldığı kaydedildi.

DEVLETİN AJANSINA YARDIMCI OLDULAR

Öte yandan, çıkan yangından askeri birlikte görevli subay ve astsubaylar basın mensuplarının görüntü almasını engelleyip izin vermemesi, sadece devlet ajansına yardımcı olarak çekim yaptırması basın mensuplarının tepkilerine neden oldu.