Halk TV Canlı Yayın
Hastanede doktora silahlı saldırı!
Bahçelievler’de bulunan özel bir hastanede çalışan Psikiyatri Uzmanı Fikret Hacıosman, eski hastası tarafından silahla vurularak ağır yaralandı. Şüpheli ise olaydan kısa süre sonra silahıyla yakalandı.

Olay, 12.30 sıralarında Bahçelievler'de bulunan özel bir hastanede yaşandı. İddiaya göre, Psikiyatri Uzmanı Fikret Hacıosman ile hastaneye gelen eski hastası tartıştı. Tartışma sonucu şüpheli şahıs hastane içinde uzman doktoru silahla vurarak ağır yaralandı. Olay sonrası ağır yaralanan Hacıosman'a ilk müdahaleyi hastanedeki meslektaşları yaptı. Şüpheli ise olay yerinden kaçtı. Polis ekipleri kaçan şüpheliyi olaydan kısa süre sonra silahıyla birlikte yakaladı.

Olayla ilgili çalışmalar devam ediyor.

Doktoru vuran saldırgan yakalandı

Bahçelievler'de özel bir hastanede Psikiyatri Uzmanı Fikret Hacıosman'ı vurarak kaçan saldırgan Serhat T., Esenler'de polis tarafından yakalandı.

Bahçelievler'de özel bir hastanede meydana gelen olayda saldırgan Serhat T. , psikolojik sorunları sebebiyle Mart ayından beri tedavi gördüğü hastaneye geldi. Zanlı Serhat T., yanında getirdiği silahla Doktoru Fikret Hacıosman'ı odasında vurdu.

Olay yerinden kaçan zanlıyı yakalamak için çalışma başlatan polis ekipleri, verilen eşkal doğrultusunda Esenler Kazım Karabekir Mahllesi'nde bir adresi tespit etti. Zanlının bir akrabasının evinde olduğunu belirleyen polis, ev çevresinde güvenlik tedbirleri aldı. Polisin eve girmek istemesi üzerine şahıs, evdeki insanları rehin almaya çalıştı. Esenler ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Asayiş Şube müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri VE müzakereci polislerin çabalarıyla şahıs ikna olarak silahını dışarıya attı. Eve giren ekipler zanlıyı gözaltına alarak karakola götürdü.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Öte yandan saldırıyla ilgili hastaneden açıklama yapıldı. Açıklamada “Saldırıya uğrayan Dr. Hacıosman acil müdahalesi yapılarak ameliyata alınmıştır. Şuan yoğun bakım tedavisi sürmektedir. Hayati tehlikesi devam etmektedir” denildi.