Hamile Kadın Böyle Bulundu

Ormanda kaybolan hamile kadın 21 saat sonra bulundu.Uşak’ın Banaz ilçesinde ormanda eşiyle birlikte hayvan otlatırken kaybolan hamile kadın, 21 saat sonra yarı baygın olarak bir ağacın altında bulundu.Yazıtepe köyü Erikli Tarla...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Hamile Kadın Böyle Bulundu

Ormanda kaybolan hamile kadın 21 saat sonra bulundu.

Uşak’ın Banaz ilçesinde ormanda eşiyle birlikte hayvan otlatırken kaybolan hamile kadın, 21 saat sonra yarı baygın olarak bir ağacın altında bulundu.

Yazıtepe köyü Erikli Tarla mevkisinde dün öğle saatlerinde eşi Şerif Ahmet Karadayı (23) ile hayvan otlatan 6 aylık hamile Naciye Karadayı (20), arazide kayboldu. Akşam saatlerine kadar kendi imkanlarıyla eşini bulmaya çalışan Şerif Ahmet Karadayı, saat 22.00′de jandarmayı arayarak yardım istedi.

Jandarma ekipleri, köylüler ve Uşak İl Afet Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma (AFAD) ekipleri bölgeye gelerek sabaha kadar genç kadını bulmaya çalıştı ancak bir sonuç elde edilemedi.

İz takip köpeği “Çare”nin yardımıyla bulundu

Havanın aydınlanmasıyla arama ekipleri arazide genç kadını bulmak için çalışmalara yeniden başladı. Uşak Jandarma Komutanlığındaki iz takip köpeği “Çare” ve beraberindeki eğiticisi bölgeye geldi. Ekipler ve köylüler iz takip köpeğinin arama yapması için araziden çıkartıldıktan sonra, kayıp kadının evinden alınan elbiseler köpeğe koklatıldı. “Çare”, kısa süre sonra genç kadının izini buldu.

Yaklaşık 40 kişiden oluşan arama ekibi sık ağaçlık bölgede köpeğin verdiği tepkilere göre hareket ederek genç kadını aramaya başladı. Çok geçmeden köylülerden Mustafa Yaşar, genç kadını bir ağacın altında yarı baygın halde buldu.

 Su içmek istedi

AA ekibinin tanıklık ettiği bulunma anında, arama kurtarma ekipleri genç kadına ilk müdahaleyi yaptı. Geceyi ormanda geçiren, ayağını burktuğu için hareket edemeyen ve soğuktan korunabilmek için üzerini otlarla örttüğü öğrenilen genç kadın, ilk olarak su içmek istedi.

Arama ekiplerinin verdiği suyu içtikten sonra bayılan genç kadın, sedyeyle ambulansa kadar götürüldü. Bu sırada genç kadının bazı yakınları fenalık geçirdi. Ambulansa konulan Naciye Karadayı, Banaz Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Arama çalışmalarını yerinde takip eden Banaz Kaymakamı Muzaffer Şahiner, kayıp bilgisinin alınmasının ardından devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini, sabah kadar arama çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, çalışmalara destek olan herkese teşekkür etti.

Şahiner, “Önemli olan vatandaşımızın sağ salim bulunması. Sağlık durumu gayet iyi, sadece ayağında bir burkulma var” dedi. Eşi bulunduktan sonra gözyaşlarını tutamayan Şerif Ahmet Karadayı ise “21 saattir arıyoruz, devletimizden Allah razı olsun. Jandarmamız, sağlık ekiplerimiz, arama kurtarma ekipleri hepsi sabaha kadar arazide kaldı. Çok mutluyum, eşime kavuştum” diye konuştu.