Habertürk yayınına bağlanması engellenen Başarır Halk TV'ye katıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Habertürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı. Karaismailoğlu'nun iddialarına yanıt vermek için yayına bağlanmak isteyen CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın isteği reddedilince Halk TV ekranlarına bağlandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Ocak 2022 23:04

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun HaberTürk TV'de gazeteci Mehmet Akif Ersoy'un konuğu olduğu yayına bağlanarak yanıt vermelerinin engellediğini belirten CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Gerçeklerden bu kadar korkmayın!" diyerek tepki gösterdi.

Daha önce Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Habertürk yayınına birçok telefon bağlandığını hatırlatan Başarır kendilerinin cevap verme hakkının engellendiğini dile getirdi.

Başarır paylaşımında "Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun programına her isteyeni bağladınız, tüm Türkiye şahit!" ifadelerini kullandı.

Halk TV'de yayınlanan Gökmen Karadağ ile Açıkça programına konuk olan Başarır, Habertürk'teki yayına bağlanmamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlunun dün açıkladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasının bulunduğu 'ihale yolsuzluğu' skandalı ile ilgili araştırmayı kendisinin yaptığını ve bu nedenle yayına bağlanmayı istediğini belirten Başarır programın sunucusu Mehmet Akif Ersoy’a, yönetmene ve Habertürk'e konuyla ilgili taleplerini ilettiklerini ifade etti. Başarır talebin Bakan Karaismailoğlu tarafından kabul edilmediğini söyledi.

Başarır sözlerini şöyle sürdürdü,

"Genel Başkanımızın yayınına bağlanmak isteyen bakan, dengi olmamasına rağmen demokratik bir ortam oluşması için katılmasına izin verildi. Şimdi ben de bu bakanın yayınına bağlanma istiyorum. Çünkü yalan yanlış şeyler söylüyor. Konuyu geçiştirdi. Konuyla ilgili çok kısa iki cümle söyleyeyim, gerisini zaten konuşacağız.

Bunu biz söylemiyoruz, Sayıştay söylüyor. Sayıştay diyor ki, 2018'de Devlet Demir Yolları bu ihaleyi yaparken açık ihale yapmış yani herkes girmiş. Rakam 3 milyar civarında. Siz daha sonra ne hakla bu rakamı 9 buçuk milyara çıkartıyorsunuz ve 21 B'ye göre kapalı ihale yani adrese teslim ihale yapıyorsunuz? Soru bu kadar net. "