Gülsuyu Davasında Adliye Dışında 7 Kişi Daha Gözaltına Alındı

Gülsuyu Davasında Adliye Dışında 7 Kişi Daha Gözaltına Alındı
Maltepe Gülsuyu'nda Hasan Ferit Gedik'in ölümü ve çok sayıda kişinin yaralanmasına ilişkin görülen dava için gelen gruba adliye bahçesi dışında polis ikinci kez müdahale edildi. Müdahale sırasında kaçan grubun attığı...

Maltepe Gülsuyu'nda Hasan Ferit Gedik'in ölümü ve çok sayıda kişinin yaralanmasına ilişkin görülen dava için gelen gruba adliye bahçesi dışında polis ikinci kez müdahale edildi. Müdahale sırasında kaçan grubun attığı taş sonucunda bir polis başından yaralandı.

BAŞINDAN YARALANDI

Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma için adliyeye gelen ve slogan attıkları için gözaltına alınan 6 kişinin ardından, polis 7 kişiyi daha gözaltına aldı. Adliye dışında sloganlar atan gruba bir anda müdahale eden çevik kuvvet ekipleri 7 kişiyi yine yaka paça gözaltına aldı. Bu sırada 20 kişilik bir grup, arkadaşlarının gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Grup kaçarken polislere taş attı. Başına taş isabet eden bir çevik kuvvet polisi yaralanırken, grup polise karşı slogan atmaya devam etti.