Fuat Oktay'la ilgili bomba iddia: 21 bin seçmenin 17 binine maaş bağlamış!

Fuat Oktay'la ilgili bomba iddia: 21 bin seçmenin 17 binine maaş bağlamış!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın memleketi Yozgat'ın Çekerek ilçesine kayıtlı 21 bin seçmenden 17 binine fondan maaş bağlandığı gündeme geldi. 

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, “Cumhurbaşkanı Yardımcısının zor seçimi” başlıklı yazısında, “Yozgat'ın Çekerek İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın bu göreve gelmesi kuşkusuz Çekereklileri, Yozgatlıları memnun etti. Ama bir kamu görevlisinin sanki siyasetçiymiş gibi belediye başkanlığı seçimine bu kadar karışması açıkçası Çekereklileri şaşırttı” ifadelerini kullandı.

SEÇMENİ FONA BAĞLAMIŞLAR

“AKP belediye başkan adayının belirlenmesinden ve seçim çalışmalarının başlamasından sonra Fuat Oktay, iki kez Çekerek'e geldi. Üzücü olay nedeniyle Yeni Zelanda'ya gitmemiş olsaydı, o tarihte yine Çekerek'te olacaktı” diyen Öztürk şunlara dikkat çekti:“Çekerek merkezde 6 bin 750 seçmen var. İlçe ve köylerindeki toplam seçmen sayısı 21 bini buluyor. Bakın şu işe siyasetçiler Yozgatlı'ya “Çalışma, biz sana bakarız” demiş olacak ki 21 bin seçmenden 17 binine fondan maaş bağlamış. Ne olmuş, üretim, yatırım olmayınca, Çekerek'in merkez nüfusu 15 binlerden 9 bin 700'e inmiş.”

İSİM LİSTESİ HAZIRLIYORLAR

Saygı Öztürk “Bakıyorsunuz Enerji Bakanı geliyor, Spor Bakanı geliyor, Fuat Oktay'ın danışmanları resmi araçlarla geliyor, AKP adayı için oy istiyor, onun adına vaatlerde bulunuyor. Fuat Oktay'a bağlanıp telefonla mesajlarını dinletiyorlar” diyerek şöyle devam etti:

“Adil olmayan o yarış, ağırlıklı olarak AKP ve İYİ Parti arasında geçecek. Ankara'dan gelen değişik bakanlıkların temsilcileri, şimdi yeni bir uygulama başlattı. Özellikle kadınlara gidip kendilerinden ne gibi talepleri olduğunu soruyor ve onlara bir form doldurtuyor.

Kadınlar ne ister: Oğluna, kızına, damadına, gelinine iş istiyor. Bakın neler yaptığına.

Vay uyanıklar vay, ev ev dolaşıp, formu doldurtuyorlar. Birkaç gün sonra, Ankara'dan o formda ismi, telefon numarası yazılı olan kişi aranıyor, ‘İlgili makamlara durumunuz iletildi. İşe başlatılmanız için gerekli çalışma yapılıyor, listeye alındınız’ deniliyor.

‘Eee, ne zaman işe başlayacağım?’diye soranlara hep ‘Seçimden sonra’ deniliyor. AKP adayı kazanırsa 500 kişi işe girecek, Yozgat'ın plakası numarası olan 66 da ‘proje hayata geçirilecekmiş!’ Eğer 500 kişinin işe alınması, bırakın tamamını projelerin bir kısmını gerçekleştireceksiniz bunun için fedakarlık yapmaya hazır olan var.”

Etiketler :