Fatma Şahin "ödül aldık" dedi: Peki bundan ödül verenin haberi var mı?

Fatma Şahin "ödül aldık" dedi: Peki bundan ödül verenin haberi var mı?
Fatma Şahin, TRT tarafından yayınlanan, İsveç'te düzenlenen zirvede Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin "Bisiklet ve Toplu Taşıma Entegrasyonu" ödülünü aldığı haberinin videosunu paylaştı. Ancak ödülü veren kurumun sitesinde bu bilgi yer almadı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kişisel Twitter hesabı üzerinden, TRT tarafından yayınlanan, “Türk Belediyelerine Ödül” başlıklı haberin videosunu paylaştı.

AKP’li Fatma Şahin paylaşımında, İsveç’te düzenlenen Dünya Toplu Taşımacılar Zirvesi ve Fuarı’nın Gaziantep Belediyesi’ne, “Bisiklet ve Toplu Taşıma Entegrasyonu” ödülüne layık gördüğünü ifade etti.

TRT’nin haberinde ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de “Sıfır Atık İçin Akıllı Geri Dönüşüm Konteyneri” projesi ile ödüle layık görüldüğü belirtildi.

“ÖDÜL ALANLAR” BÖLÜMÜNDE TÜRKİYE YER ALMADI

Fatma Şahin’in ifadeleri ve TRT’nin haberinin aksine “2019 Dünya Toplu Taşımacılar Zirvesi Ödülleri”nde Türkiye’den herhangi bir belediyenin “ödül alanlar” listesinde yer almadığı görüldü.

Dünya Toplu Taşımacılar Zirvesi’nin resmi sitesinde yayımlananlara göre, belirtilen dallarda ödül alanlar listesinde, “İsviçre, Avustralya, Almanya, Lihtenştayn, Singapur, Fas, Güney Kore, ABD, Çin, Portekiz, İsveç, Rusya” yer alırken, Türkiye hiçbir dalda yer almadı.

Dünya Toplu Taşımacılar Zirvesi’nde Türkiye’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından üretilen projesinin finale kaldığı fakat ödül alamadığı görüldü. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ise finale kalanlarda dahi yer almadı.

 

Etiketler :