Eşini öldürüp intihar süsü verdi

Şanlıurfa’da, intihar ettiği öne sürülen Esma Kurt’un (23), eşi tarafından öldürüldüğü belirlendi. Sorgusunda suçunu itiraf eden Mahmut Kurt, tutuklandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Eşini öldürüp intihar süsü verdi

Olay, geçen cuma günü Buhara Mahallesi’nde meydana geldi. Polisi arayan bir kadın, evine gittiği evli kızını hareketsiz bulduğunu söyleyip, yardım istedi.

İhbar üzerine adrese, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İntihar ettiği öne sürülen Kurt’un cansız bedeni, otopsi için morga kaldırıldı.

'Kocama iyi bakın'

Esma Kurt’un annesi, 2 gün önce öldüğü belirlenen kızının kendisine, ‘Hakkınızı helal edin, kocama iyi bakın’ şeklinde mesajı gönderdiğini söyledi.

Kurt’un ölümünü şüpheli bulan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, detaylı soruşturma başlattı. Kadının eşi Mahmut Kurt, bir gün önce arkadaşlarının yanında olduğu için eve gelmediğini belirtti.

Yapılan detaylı incelemede polis, 2 aylık hamile olduğu öğrenilen genç kadının intihar etme olasılığının düşük olduğunu ve öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde durup, şüpheli davranışlarda bulunan Mahmut Kurt’u gözaltına aldı.

Cinayeti itiraf etti

Emniyetteki ifadesinde de çelişkili ifadeler veren Kurt, cinayeti itiraf etti.

Mahmut Kurt, eşinin telefonundan annesine mesaj atıp, evden ayrıldığını söyledi. Şüpheleri üzerine çekmemek için bir gün eve gelmediğini ve olaya intihar görüntüsü vermeye çalıştığını itiraf eden Kurt, pişman olduğunu ifade etti.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mahmut Kurt, “kasten öldürme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA