ERDOĞAN'DAN SALVOLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Konuşmasının başında TÜSİAD Başkanı'na yanıt veren Erdoğan,...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ERDOĞAN'DAN SALVOLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Konuşmasının başında TÜSİAD Başkanı'na yanıt veren Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı da yalanladı. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'de gerek ihracat noktasında gerek ekonomiyle ilgili konularda en hassas olması gereken kurumların içinde TÜSİAD geliyor. Ancak TÜSİAD Başkanı, yaptığı açıklamalarla adeta istikrar ve güveni baltalamaya çalışan, temsil ettiğini iddia ettiği iş dünyasını tedirgin eden bir tavır içinde bulunuyor.Sorumluluğunun bilinciyle hareket etmeyen

bunun hesabını verir. Bu noktada herkesten aklı selimle hareket etmelerini bekliyorum."

Türkiye, bir büyüme trendini nerelerden alıp nerelere getirdi. Bunlar ortadayken Türkiye'de bir istikrarsızlıktan bahsetmek kadar istikrarsız bir zihniyet olabilir mi? Şu anda TÜSİAD'ın mensuplarını yatırın masaya hepsi güçlerini bire beş katladılar. Bunu kendileri bize özel görüşmelerde söylüyorlar. Bire beş katlıyorsun ve ondan sonra hala istikrarsızlıktan bahsediyorsun. Böyle bir şey olabilir mi? Yalnız, bu ülkede bir istikrarsızlık olursa bu yanlışın bedelini ödeyecek olan da şahsen TÜSİAD'ın başkanı değil, tüm iş dünyası, tüm Türkiye'dir. Onun için TÜSİAD gibi kurumun başında olan insanlar ağızlarından çıkanı kulaklarının duyması gerekir.

"Külliyen yalan"

Güvenlik kuvvetlerimiz kendilerine açılan ateş karşısında misliyle karşılık veriyor. İlk ateş sırasında 4 jandarma personeli yaralanırken 5 örgüt personeli ölüp biri de yaralı olarak ele geçiriliyor. Provokasyon varsa terör örgütünün güdümündeki partinin kurguladığı provokasyondur. Yaralı jandarmamızın kendi haline terk edildiği, onlar sivillerin aldığı... Bunların hepsi kayıtlarda mevcut. Bunların tümü külliyen yalandır.

Ülkemizin geleceği açısından hayati bir öneme sahip. İş bunlara kalsa ortada çözüm falan kalmazdı. Ağrı'daki olayların devletin çözüm sürecindeki duruşuyla ilgisi yok. Söz konusu siyasi partinin eş genel başkanının ifadesi... Neymiş efendim bölücü örgüt mensupları da bu etkinliklere katılma hakkına sahipmiş. Ya siz kendinizi ne sanıyorsunuz?

Türkiye'nin bölücü örgütü bertaraf etme konusunda herhangi bir sıkıntısı yoktur. Bu yöntemin başka sıkıntılara sebep olduğunu tespit ettik. Çözüm süreci askeri bir zorunluluğun değil siyasi bir kararın neticesinde ortaya çıkmıştır. Devlet gücünü yitirmedi.

Haber görseli

TÜSİAD Başkanı ne demişti?

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, "Enflasyon bir süredir rekabet politikalarının, yatırım ortamı ve kalkınma başlıklarının oldukça önüne geçti. Nedeni gayet açık, Türkiye’de enflasyon yükseldi maalesef. Düşürülmesi yönündeki politikalar başarıya ulaşamadı" dedi.