Elazığ'da Korkunç kaza: 22 Yaralı

Elazığ'dan Diyarbakır'a gitmekte olan ve mevsimlik işçileri taşıyan minübüs virajı alamayınca devrildi. Kazada 22 mevsimlik işçi yaralandı.Elazığ'da Orman fidanlıkta mevsimlik olarak çalışan bir grup işçiyi memleketleri...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Elazığ'da Korkunç kaza: 22 Yaralı

Elazığ'dan Diyarbakır'a gitmekte olan ve mevsimlik işçileri taşıyan minübüs virajı alamayınca devrildi. Kazada 22 mevsimlik işçi yaralandı.

Elazığ'da Orman fidanlıkta mevsimlik olarak çalışan bir grup işçiyi memleketleri Diyarbakır'a götürmekte olan Sedat Kaya yönetimindeki 56 AN 694 plakalı minübüs, Arıcak karayolunun Sarıkamış yol ayrımında iddiaya göre virajı hız yüzünden alamayınca devrildi. Kazada isimleri belirlenemeyen 6'sı ağır 22 işçi çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar, kaza yerine sevk edilen ambulanslarla Elazığ'daki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.Kaza geçiren işçilerin 40 gündür Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü Altınova Orman Fidanlık Şefliği'nde geçici olarak çalıştıkları ve işleri bittiği için memleketleri Diyarbakır'a dönmek üzere yola çıktıkları öğrenildi. Kazayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.