Eğitime 500 bin lira bağışladı

İSTANBUL'da kirada oturan emekli doktor Saadet Özdemir, memleketi Şanlıurfa'da eğitime 500 bin lira bağışta bulundu.Aslan Şanlıurfalı olan ve emekli olduktan sonra görev yaptığı İstanbul'da yaşamaya devam eden doktor Saadet...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Eğitime 500 bin lira bağışladı

İSTANBUL'da kirada oturan emekli doktor Saadet Özdemir, memleketi Şanlıurfa'da eğitime 500 bin lira bağışta bulundu.

Aslan Şanlıurfalı olan ve emekli olduktan sonra görev yaptığı İstanbul'da yaşamaya devam eden doktor Saadet Özdemir, yıllar sonra geldiği memleketinde eğitime 500 bin lira bağışta bulundu. Eğitime yapılan bağış nedeniyle Valilik'te düzenlenen protokolde, emekli doktorun kirada oturduğunu öğrenen Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, yapılan bağışın herkese örnek olmasını istedi.

Vali Küçük, eğitime destek veren Saadet Özdemir'in adının Şenevler Mahallesi'ndeki bir okula verileceğini söyledi. Eğitime yapılan bağışın önemine değinen Vali Küçük, "Kendisi kiracı olan bir hayırsever eğitime 500 bin lira bağışta bulunuyor. Birçok kişinin bundan çıkan mesajı alması gerekiyor. Çok değerli hemşehrimiz ve hocamız eğitime yaptığı bu katkıdan dolayı bu unvanı hak ediyor. Okullarımızın ihtiyacı için 500 bin lira nakit parayı eğitime hibe ediyor. Biz de bu teveccüh karşılığında bir okulun isim hakkını veriyoruz" diye konuştu.

Eğitime destek olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Saadet Özdemir ise "Eğitime herkes kendi çapında bir iz bırakması gerekiyor. Memleketimize ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.