Dördüncü 'yargı paketi' Meclis'te

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Dördüncü Yargı Paketi ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Herkes için güven veren hukuk amacımızın tüm milletvekillerince destekleneceğine inanıyorum. Şimdi, Beşinci Yargı Paketi için kolları sıvama vakti" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Haziran 2021 14:47
Dördüncü 'yargı paketi' Meclis'te

Dördüncü Yargı Paketi'nin bugün TBMM Başkanlığı'na sunulmasının ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Reform irademiz milletin yargı adaletinden beklentileri ve çağın ihtiyaçları doğrultusunda daha da güçlenerek devam ediyor, devam edecek" dedi.

Adalet Bakanı Gül'ün açıklamaları şöyle:

"Yargı reformumuzun odağında vatandaş memnuniyeti, temelinde Edirne’den Kars’a 84 milyonun ortak beklenti ve iradesi var. Bugün Meclise sunulan Dördüncü Yargı Paketi de aynı iradenin ürünüdür. Bu anlayış; iyi, doğru ve istikrarlı bir uygulama için de önemli bir kaynak olmalıdır. Daha kaliteli, daha öngörülebilir ve daha erişilebilir adalet hizmetleri yolunda Türkiye son 19 yılda kesintisiz reform iradesiyle çağ atladı.

'Beşinci Yargı Paketi için kolları sıvama vakti'

Reform irademiz milletin yargı adaletinden beklentileri ve çağın ihtiyaçları doğrultusunda daha da güçlenerek devam ediyor, devam edecek. İnsan haklarına dayalı hukuk devleti perspektifiyle hazırlanan Dördüncü Yargı Paketi ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Herkes için güven veren hukuk amacımızın tüm milletvekillerince destekleneceğine inanıyorum. Şimdi, Beşinci Yargı Paketi için kolları sıvama vakti…"

ANKA