Dönemin Sivas Belediye Başkanı Karamollaoğlu'ndan Madımak paylaşımı

Dönemin Sivas Belediye Başkanı Karamollaoğlu'ndan Madımak paylaşımı
Dönemin Sivas Belediye Başkanı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter üzerinden Madımak Katliamı ile ilgili paylaşımda bulundu. Karamollaoğlu, Madımak Katliamı'nın yeniden araştırılmasını istedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve dönemin Sivas Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter üzerinden Madımak Katliamı ile ilgili ilginç bir paylaşımda bulundu. Karamollaoğlu paylaşımında, Madımak Katliamı'nın yeniden araştırılması gerektiğini ve bu hadisenin ardındaki karanlık ellerin ortaya çıkarılması gerektiğini belirtti.

Madımak Katliamı'nın yanısıra 1993 yılının Türkiye için karanlık bir dönem olduğunu belirten Saadet Partisi lideri, Uğur Mumcu ve Eşref Bitlis suikastları ile Başbağlar Katliamı'na da değindi.

Karamollaoğlu şunları söyledi:

Bugün Madımak’ta yaşanan vahşetin 26. yıl dönümü. Bu dram bütün insanlığın ortak yarasıdır. Üzerinden yıllar geçse de acısı dinmeyecektir.

1993 yılı ülkemiz için karanlık bir dönem olmuştur. Madımak başta olmak üzere Uğur Mumcu ve Eşref Bitlis suikastları, Başbağlar vahşeti gibi acı hadiselerin ardı ardına yaşandığı ve birilerinin karanlık emellerinin olduğu bir yıldır.

Buradan açık bir çağrıda bulunmak istiyorum! Madımak hadisesi tekrar araştırılmalı, karanlık eller ortaya çıkarılmalı ve hiçbir şey gizli kalmamalıdır. Gerçek suçlular adalet önünde mutlaka hesap vermelidir.

Ülkemizin bundan sonra bu tür acı hadiselerle karşılaşmaması ve hangi inanca sahip olursa olsun kardeşçe yaşayabildiğimiz bir Türkiye’nin inşa edilmesini temenni ediyorum.

Etiketler :