Diyarbakır’da AVM’ye Bombalı Saldırı!

Diyarbakır'da akşam saatlerinde yüzleri maskeli bir grup AVM'ye el yapımı patlayıcı ve taşlarla saldırı düzenledi.Diyarbakır’da bu gece alışveriş merkezine el yapımı patlayıcı ve taşlarla saldırı düzenlenirken, başka...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Diyarbakır’da AVM’ye Bombalı Saldırı!

Diyarbakır'da akşam saatlerinde yüzleri maskeli bir grup AVM'ye el yapımı patlayıcı ve taşlarla saldırı düzenledi.

Diyarbakır’da bu gece alışveriş merkezine el yapımı patlayıcı ve taşlarla saldırı düzenlenirken, başka bir olayda polise el yapımı patlayıcı atmak isteyen 19 yaşındaki S.T.’nin patlayıcının elinde patlaması sonucu sol kolu koptu.

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesi’nde bulunan bir alışveriş merkezi önüne gelen yüzleri maskeli bir grup, AVM’nin önüne el yapımı patlayıcılar atıp, taşlarla saldırdı. AVM’de bulunan vatandaşlar büyük panik yaşarken saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı. Saldırı nedeniyle AVM’deki bazı esnaflar iş yerlerini kapattı. Polisin olay yerine gelmesi üzerine grup kaçtı. Polis, kaçan saldırganları yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi’nin Şehitlik Semti’nde S.T., yoldan geçen polis aracına el yapımı patlayıcı atmak isterken, patlayıcı elinde infilak etti. Olay yerine çağırılan ambulansla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan S.T.’nin sol kolunun koptuğu belirtildi. Hastanede tedavisi süren S.T. ile ilgili polis soruşturma başlattı.