'Dindarım' diyen kadın: Atatürk laikliği getirmekte haklıymış

Hadi Soralım isimli Youtube kanalının mikrofon uzattığı bir vatandaş, "Alnı secdeye değiyor, vicdan sahibidir, merhamet sahibidir diye düşünüyordum. Ama tamamiyle benim bu düşüncem altüst oldu. Kesinlikle, bu düşüncemin yanlış olduğunu anladım. Bence; gerçekten Atatürk laikliği getirerek çok iyi yapmış, dinle devlet işlerini ayırmakta. Demek ki bu kadar tehlikeliymiş" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Mayıs 2022 10:06

halktv.com.tr yazarı gazeteci Ozan Gündoğdu sosyal medya platformu Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu.

Paylaşımına "Müthiş! İnsanın sabit fikirli olmaması bu dönemin en çok ihtiyaç duyulan özelliklerinden" notunu düşen Gündoğdu'nun paylaştığı videoda kendini dindar olarak tanımlayan bir vatandaşın verdiği sokak röportajı yer alıyor.

Hadi Soralım isimli Youtube kanalının mikrofon uzattığı vatandaş "Ben gerçekten öyle düşünüyorum, ateist gelsin. Ülkeyi güzel yönetsin, inancı olmasın hiç önemli değil ama adaleti tesis etsin oyum onadır" dedi.

Röportajı gerçekleştiren muhabirin "Daha önce farklı mı düşünüyordunuz?" sorusuna "Evet" diyen vatandaş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Alnı secdeye değiyor, vicdan sahibidir, merhamet sahibidir diye düşünüyordum. Ama tamamiyle benim bu düşüncem altüst oldu. Kesinlikle, bu düşüncemin yanlış olduğunu anladım. Bence; gerçekten Atatürk laikliği getirerek çok iyi yapmış, dinle devlet işlerini ayırmakta. Demek ki bu kadar tehlikeliymiş.

Çok zekice alınmış, ileri görüşlü olduğunu ispat eden bir karar laikliği tesis etmesiymiş, bunu bir dindar olarak söylüyorum"