Devletin Treninde “Harem Selamlık” Dönemi!

Devletin Treninde “Harem Selamlık” Dönemi!
Bu kadarına da pes... TCDD, ‘kuşetli’ vagonlarda kadın erkek karışık yolculuk yapılmasını yasakladı.Karısıyla birlikte vagonlarda seyahat etmek isteyen vatandaşa ‘Eşiniz dahi olsa bilet veremeyiz’ denildi… Türkiye...

Bu kadarına da pes... TCDD, ‘kuşetli’ vagonlarda kadın erkek karışık yolculuk yapılmasını yasakladı.

Karısıyla birlikte vagonlarda seyahat etmek isteyen vatandaşa ‘Eşiniz dahi olsa bilet veremeyiz’ denildi… Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tepki çekecek bir uygulamaya imza attı.

 Buna göre artık, kuşetli vagonlanda kadın-erkek karışık yolculuk yapılması yasaklandı. Ankara Gar Müdürlüğü yetkilileri SÖZCÜ’ye, “TCDD’nin emri var. Kuşetli vagonlar 4 kişi. Karı-koca da olsa oradan yer vermiyoruz’’ dediler. Kuşetli vagonda seyahat etmek isteyen kadınlara ayrı, erkeklere de ayrı bölümlerde bilet satılıyor.

“BURASI ARABİSTAN MI?”

TCDD’nin kuşetlilerde harem-selamlık uygulaması, 67 yaşındaki N.A. adlı vatandaşın eşiyle birlikte kuşetli vagonda yolculuk yapmak amacıyla bilet almak için Ankara Garı’na gitmesiyle ortaya çıktı. Gişe memuru “Kuşetlilerde erkek-bayan beraber vermiyoruz” yanıtını alan N. A., “Burası Suudi Arabistan mı? Yanımdaki 40 yıllık eşim” dedi. N. A. itirazlarına rağmen kuşetli bileti alamadı.

“BİZE GELEN TALİMAT BU”

Ankara Garı Müdür Yardımcısı Mehmet Duman konuyla ilgili SÖZCÜ’ye açıklama yaptı. Duman şöyle dedi: “TCDD’nin bize talimatı bu yönde. Kuşetlilerde bu uygulama yapılıyor. Çünkü o bölüm 4 kişilik ve siz eşinizle de birlikte olsanız, oraya başka kadın ya da erkek yolcular gelecek.’’