DENİZ BAYKAL MAZBATASINI ALDI

DENİZ BAYKAL MAZBATASINI ALDI
CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 7 Haziran seçimleri nedeniyle partisinde katıldığı önseçim sonrasında ilk kez CHP İl Başkanlığı?nı ziyaret etti. Önseçim sonrası 4-5 günlüğüne Ankara'ya gittiğini...

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 7 Haziran seçimleri nedeniyle partisinde katıldığı önseçim sonrasında ilk kez CHP İl Başkanlığı?nı ziyaret etti. Önseçim sonrası 4-5 günlüğüne Ankara'ya gittiğini ve kontenjan adaylarının belirlenmesi ve süreci izlemeye çalıştığını anlatan Deniz Baykal, 7 Haziran seçimleri için Antalya CHP'den 2'nci sıradaki milletvekili adaylığına ilişkin mazbatasını İl Başkanı Semih Esen'den aldı. Partililer tarafından karşılanan Baykal, Antalya'da yeni bir döneme başlandığına işaret etti.

Bütün iyi niyet ve heyecanla çıkılan yolun bu aşamasında yine bir arada olunduğunu belirten Baykal, Antalya'da ve Türkiye?de önseçimle siyaset yolunun açılmasının çok olumlu bir ortam yarattığını söyledi. Baykal, önseçimin herkesin saygı duyacağı bir yöntem olduğunu da anlatarak, önseçimle meşrutiyet kriterinin yerine getirildiğini kaydetti.

Baykal önseçimde ikinci sırada çıkmasına yönelik de şunları söyledi: "Önseçimde bulunduğum yerin beni ruhsal bakımdan rahatsız edecek hiçbir tarafı yoktur. 40 yıla yaklaşan siyasi yaşamım boyunca bu heyecan mutlulukları yeterince yaşadım. Ama daima örgütle beraber yürümeye çalışmışım, tabanın aldığı kararı başımın üstünde taşımışım. Bu kararı da şimdi heyecan ve mutlulukla yaşıyorum. Herkese de Allah'ın böyle bir durumu nasip etmesini temenni ediyorum. İnşallah herkes bu heyecanı yaşar."

KILIÇDAROĞLU'NUN ADINI SÖYLERKEN DİLİ SÜRTÇÜ

Antalya'dan 8 kez milletvekili seçildiğini de anlatan Baykal, 1973, 77, 87 ve 91'de genel başkan olmadığını, 1995, 2002 ve 2007'de genel başkan olarak seçildiğini ve yine 2011'de genel başkan değilken seçildiğini anlattı. Baykal, bu anlatımları sırasında da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun soyadını "Kırıkoğlu" diye iki kez yanlış söyledi. Dili sürçen Baykal, bir dostunun cenazesi olduğunu belirterek, "Dün rahmetli olan Kırıkoğlu'nu buradan tekrar anıyorum" dedi.

Etiketler :