Davutoğlu:Siyasi Hayatım Boyunca İlk Kez Hediye Kabul Ediyorum

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na bugün İstanbul'daki programından ayrılırken bir hediye verilmek istendi. "Prensip olarak hediye kabul etmiyorum" diyen Başbakan, yoluna devam ediyordu ki hediyenin ayakkabı üreticisi olan dedesinin ürettiği...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Davutoğlu:Siyasi Hayatım Boyunca İlk Kez Hediye Kabul Ediyorum

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na bugün İstanbul'daki programından ayrılırken bir hediye verilmek istendi. "Prensip olarak hediye kabul etmiyorum" diyen Başbakan, yoluna devam ediyordu ki hediyenin ayakkabı üreticisi olan dedesinin ürettiği bir modelin benzeri olduğunu gördü. "Siyasi hayatımda ilk kez hediye kabul ediyorum'' diyen Davutoğlu, manevi anlamı olduğu için hediyeyi kabul etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Çırağan Sarayı'nda düzenlediği Sektörler Toplantısı'nın basına kapalı kısmında işadamlarının sorunlarını dinledi. Başbakan, 2 saat süren toplantının ardından Çırağan Sarayı'ndan ayrılırken Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Çetin yanına geldi.

Çetin'in elinde bir kutu vardı. İçinde de özel yapım bir ayakkabı....

 Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ayakkabı üreticisi olan dedesinin ürettiği ve uzun yıllar giydiği bir modeldi bu. Aynı modeli tamamen yerli malzemeden yeniden üreten Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği, bu hediyeyi Başbakan'a vermek istedi. "Prensip olarak hediye kabul etmiyorum" diyen Başbakan Davutoğlu tam hediyeyi geri çeviriyordu ki, dedesinin ürettiği modelin bir benzeri olduğunu öğrendi. Davutoğlu, "Siyasi hayatımda ilk kez hediye kabul ediyorum. O da manevi anlamı olduğu" için diyerek ayakkabıyı kabul etti.

HELİKOPTERLE AYRILDI

Bu arada Başbakan Ahmet Davutoğlu Çırağan Sarayı'ndan sürpriz bir şekilde helikopterle ayrıldı. Başbakanın nereye gittiğine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Sadece Başbakanın özel bir programı olduğu söylendi.