Davutoğlu'ndan Demirtaş'a Sert Kaya

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin Siirt mitinginde konuştu.İşte Davutoğlu'nun konuşmalarından satır başları.."BUNU SORMAYA KİM CÜRET EDEBİLİR?"Diyorlar ki 'Diyanet'i kapatacağız'. Bu yaklaşımın...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Davutoğlu'ndan Demirtaş'a Sert Kaya

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin Siirt mitinginde konuştu.

İşte Davutoğlu'nun konuşmalarından satır başları..

"BUNU SORMAYA KİM CÜRET EDEBİLİR?"

Diyorlar ki 'Diyanet'i kapatacağız'. Bu yaklaşımın Kürt versiyonu HDP diyor ki, 'Diyanet'i kaldıracağız. Allah Kürtçe bilmiyor mu? diyor. Bunu sormaya kim cüret edebilir. Pensilvanya'ya vuruyorsunuz ses HDP'den geliyor, CHP'ye vuruyorsunuz ses MHP'den geliyor.

HDP Eş Genel Başkanı 'Evet Ermenilere soykırım yapılmıştır, Kürtler de yapmıştır, özür dileriz' dedi. Ak Parti'yi engellemek için her türlü örgütle işbirliği yapıyorlar. Destek beyanları gelmeye başladı. HDP'ye Fransa Komünist partisi destek veriyor.Bir grup aydın destek beyanında bulundu. Herkes herkesi destekleyebilir. HDP söz konusu olduğunda bütün gruplar birleşiyor bir bakıyorsunuz paralel örgütün temsilcisi Diyarbakır'da HDP temsilcisi ile görüşüyor.

"DEMİRTAŞ "KEŞKE BİZDE OLSAYDIK " DEDİ AMA..."

Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte Hakkari Havalimanı'nı açtık. Ama bu havalimanı planlanandan iki yıl gecikmeli açıldı. Demirtaş "O kurdeleyi kesenler arasında keşke bizde olsaydık" diyor.  Keşke sende yürek olsaydı da iş makinelerine saldıranlara karşı burayı Kürtler kullanacak diyebilseydin, keşke yürek olsaydı da artık silaha teröre yer yok diyebilseydin, keşke yürek olsaydı da Yasin Börü'yü katledenleri kınayabilseydin. Bizde öyle yürek var ki herkesi içine alır.

"HALA SİLAHI BIRAKMAYIP..."

Onlar çözüm sürecini engellemeye çalışır ama Ak Parti çözüm sürecinin hamisidir, en önemli garantisidir. Hala silahı bırakmayıp, silahla tehdit edenlere en güzel cevabı siz verirsiniz. HDP diyor ki 'Ya bizim baskılarımıza boyun eğin ya da bu şehirden gidin'. Siirt ne kadar Arapların Kürtlerinse, İstanbul'da o kadar bizimdir diyecek misiniz? İstanbul, Konya, Muğla, Rize, Siirt, Hakkari, Şırnak bizim mi? Kudüs bizim mi? Bizim davamız bu.

"HDP BUNA SES ÇIKARMADI"

HDP bir anda Kobani'de tavır değiştirdi. Biz 197 bin Kobanili kardeşimizi ülkemize Allah için, Kürtlere, Araplara, Türklere olan sevdamız için aldık. Kılıçdaroğlu 'Bunları geri göndereceğiz' diyor. Ama buna Demirtaş'tan ses yok. 'Biz Kürtleri vermeyiz' demiyor. Biz kardeşlerimizi zalime teslim etmeyiz.