Davutoğlu Yine Dinlemedi

Ahmet Davutoğlu CHP'nin vaatlerini eleştirip salondan ayrıldı. Daha sonra kürsüye gelen Kılıçdaroğlu ise sert sözlerle hükümete yüklendi.Türkiye Ziraat Odaları Birliği 26′ncı Olağan Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi.Toplantıya...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Davutoğlu Yine Dinlemedi

Ahmet Davutoğlu CHP'nin vaatlerini eleştirip salondan ayrıldı. Daha sonra kürsüye gelen Kılıçdaroğlu ise sert sözlerle hükümete yüklendi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği 26′ncı Olağan Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi.Toplantıya Başbakan Ahmet Ahmet Davutoğlu ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Başbakan Davutoğlu yaptığı konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu’nu dinlemeden yine salondan ayrıldı. Kılıçdaroğlu’nun hedefinde ise AKP’nin tarım politikaları vardı.

KEMAL DERVİŞ İLE ELEŞTİRDİ

Toplantıda İlk sözü alan Başbakan Ahmet Davutoğlu CHP liderini isim vermeden eleştirdi. CHP’nin seçim vaatlerinin “uygulanamaz” olduğunu savunan Davutoğlu rakibini “Kemal Derviş” ile eleştirdi.

Davutoğlu “Çiftçilere desteğin kaldırılmasını Kemal Derviş planlıyordu, biz iktidarı alınca tarıma tüm teşvikler kaldırılmıştı. Çiftçilerimize bakışı belli olan bir zihniyet. Dışardan bakan yapılması planlanan Kemal Derviş” diye konuştu.

CHP, DERVİŞ’E TEKLİF GÖTÜRMÜŞTÜ

Geçtiğimiz ay CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş’e olası bir CHP iktidarında Ekonomi Bakanı olmayı teklif etmişti.

KILIÇDAROĞLU’NU YİNE BEKLEMEDİ

Kürsüden Kılıçdaroğlu’na eleştirilerde bulunan Davutoğlu’nun; geçtiğimiz hafta yapılan TOBB toplantısında olduğu gibi, konuşmasını bitirdikten sonra salondan ayrıldı. Davutoğlu salondan ayrılırken CHP lideri ile tokalaştı.