Dalaman'da bisiklet festivali

MUĞLA'nın Dalaman İlçesi'nde ilk kez düzenlenen Dalaman Bisiklet ve Deniz Festivali'nin ilk gününde 160 bisikletli Sarsala Koyu'na doğru hareket etti.1'inci Dalaman Bisiklet ve Deniz Festivali için düzenlenen açılış törenine CHP'li...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Dalaman'da bisiklet festivali

MUĞLA'nın Dalaman İlçesi'nde ilk kez düzenlenen Dalaman Bisiklet ve Deniz Festivali'nin ilk gününde 160 bisikletli Sarsala Koyu'na doğru hareket etti.

1'inci Dalaman Bisiklet ve Deniz Festivali için düzenlenen açılış törenine CHP'li Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Muğla Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Recep Altınok, 40 ilden 160 bisikletli grubu ile çok sayıda vatandaş katıldı. Dalaman Belediyesi önünde toplanan bisiklet grubu, davul zurna eşliğinde kortej oluşturdu. Başkan Muhammet Şaşmaz'ın da kask takarak aralarına katıldığı topluluk, Dalaman Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlayarak başladığı konuşmasında bu yıl ilkini yaptıkları ve geleneksel hale getirecekleri festivale birçok ilden ve ilçeden yaklaşık 160 bisikletçinin katıldığını söyledi. Başkan Şaşmaz, sağlığın spordan geçtiğini belirterek 3 gün sürecek festivalde birçok etkinlik düzenleneceğini vurguladı. Verilen kokteylin ardından katılımcılar davul zurna eşliğinde oynadı.

Dalaman Bisiklet ve Deniz Festivali, 3 Mayıs'ta sora erecek.