Hem çoban köpeği hem süt annesi

Hem çoban köpeği hem süt annesi

Bursa'da çoban köpeğinin, gözkulak olduğu sürünün bir üyesi olan kuzuyu emzirmesi sıra dışı bir görüntü ortaya çıkardı. Çoban köpeği, ayrıca 7 yavrusunu da emziriyor

İnegöl'e bağlı kırsal Cerrah köyünde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Sezer Çubuk'un baktığı koyun, geçen ay doğum yaptı. Çubuk, yavru kuzuya 'Kezban' adını verdi. Kuzuya annesinin sütünün yetmediğini fark eden Çubuk, diğer koyunlardan süt sağıp, Kezban'a biberonla içirmeye başladı. Bu sırada sürünün bekçisi 'Sarı' adlı çoban köpeği de doğum yaptı. Bir süre sonra Çubuk, kuzusu Kezban'ın çoban köpeğinden süt emdiğini fark etti. Sarı'nın hem 7 yavrusuna hem de kuzusu Kezban'a annelik yaptığını gören Çubuk, şaşkınlık yaşadı.  .

coban-kopegi-kuzunun-sut-annesi-8659-dhaphoto10.jpg

Sezer Çubuk şunları anlattı: "Bu kuzu bizim Kezban kızımız, bir de Sarı köpeğimiz var. Kezban’ı zaten diğer koyundan keçiden emziriyorduk. Köpeğimizin yavruları olunca koyunların olduğu yere köpeği de getirdik. Bir baktık ki Kezban, köpeği de emiyor. Biz de şaşırdık tabi. Bu normal bir şey değil. Çok şaşırdık ve bize değişik geldi. Yani kuzumuzun süt annesi de olmuş oldu. Kezban’ın şu an karnı doyduğu için keyfi de yerinde. Allah izin verirse kocaman kuzu olacak ve Kezban da anne olacak."