Cinayet kaçağı halı saha maçında yakalandı

Cinayet kaçağı halı saha maçında yakalandı
Iğdır'da, kasten adam öldürme suçundan hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişi, köyler arasında düzenlenen dostluk maçında sahaya giren jandarma ekiplerince yakalandı.Olay, 2005 yılında meydana geldi. Karıştığı...
Iğdır'da, kasten adam öldürme suçundan hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişi, köyler arasında düzenlenen dostluk maçında sahaya giren jandarma ekiplerince yakalandı.
Olay, 2005 yılında meydana geldi. Karıştığı kavga sırasında bir kişinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle hakim karşısına çıkan Abdulrıza Dağ (36), ilk olarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Davada 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Dağ, izini kaybettirdi. İki yıl emniyet güçlerinden kaçmayı başaran Dağ'ın, Erhacı köyünde saklandığını öğrenen Iğdır Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Yapılan istihbarat çalışması neticesinde Dağ'ın, Erhacı köyünde maça çıkacağı bilgisine ulaşan jandarma ekipleri, spor kıyafetlerle saha kenarında beklemeye başladı. Aşağı Erhacı ve Yukarı Erhacı köyleri arasındaki dostluk maçında sahaya çıkan Dağ, maç başladıktan kısa bir süre sonra sahaya giren güvenlik güçlerince yakalandı. Maç kıyafetleri, ayağında krampon ve kemiklikle sağlık kontrolünden geçirilen Dağ, daha sonra jandarma karakoluna götürüldü.

Adliyeye sevk edilen Dağ, tutuklanarak Iğdır Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.