CHP'nin avukat vekili: 'Davam olsa AKP’li avukat tutacağım'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Milletvekili ve aynı zamanda avukat olan Tufan Köse, "Herkes önemli davalarında AKP'li avukat arıyor, önceden cemaatçi avukat arıyorlardı, şimdi AKP'li avukat arıyorlar

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP'nin avukat vekili: 'Davam olsa AKP’li avukat tutacağım'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Milletvekili ve aynı zamanda avukat olan Tufan Köse, "Herkes önemli davalarında AKP'li avukat arıyor, önceden cemaatçi avukat arıyorlardı, şimdi AKP'li avukat arıyorlar. Benim de bir davam olsa ben de Ak Partili avukat tutacağım, çünkü bir şekilde gidip etkileyebiliyorlar" dedi.

Hakimlik sınavında başarılı olabilmek için en az 70 puan alma zorunluluğu getiren kanun teklifinin TBMM Adalet Komisyonu'ndaki görüşmelerinde söz alan Tufan Köse, mülakat sınavlarının da kayıt altına alınmasını istedi.

Yargının çok politize olduğunun altını çizen Köse, “Herkes önemli davalarında AKP'li avukat arıyor, önceden cemaatçi avukat arıyorlardı, şimdi Ak Partili avukat arıyorlar. Benim de bir davam olsa ben de Ak Partili avukat tutacağım. Çünkü bir şekilde etkileyebiliyorlar. Bu gözle görülür hâle geldi. İktidar kendisine yakın insanları belli yerlerde görmek ister ama bu, yargının en alt basamağına kadar sirayet etmemeli'' dedi.