CHP'li Yılmaz'dan O İddialara Yanıt

Bir CHP milletvekilinin TBMM'deki odasından Atatürk'ün resmini indirdiği iddiasına dair tartışma sürüyor. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın işaret ettiği kişinin CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz olduğu iddia edilmişti....

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP'li Yılmaz'dan O İddialara Yanıt

Bir CHP milletvekilinin TBMM'deki odasından Atatürk'ün resmini indirdiği iddiasına dair tartışma sürüyor. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın işaret ettiği kişinin CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz olduğu iddia edilmişti. Yılmaz bugün konuştu, "Parti Meclisinde yaklaşık bir haftalık sürede temin ettiğim Aylin Nazlıaka'nın TBMM'deki çalışma odama sadece birkaç kez geldiği ve sadece 2-3 dakikalık bir süreyle kaldığı ana ilişkin belge ve bilgileri paylaştım" dedi.

CHP’de bir vekilin odasındaki Atatürk posterinin indirildiğine ilişkin iddiaları üzerine partiden kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka bugün sessizliğini korurken, Nazlıaka’nın kendisini suçladığını açıklayan Ankara Milletvekili Necati Yılmaz’dan sürpriz açıklama geldi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

"BU KONUYLA İLGİLİ SAVUNMA YAPMAYI KENDİME ZUL GÖRÜRÜM"

CHP'li Yılmaz, "Bu olayın benimle ilişkilendirilmek istendiğini öğrendiğim 29 Ocak'tan itibaren partimizin yetkili organlarıyla görüşmeleri sürdürdüm. Parti Meclisinde yaklaşık bir haftalık sürede temin ettiğim Aylin Nazlıaka'nın TBMM'deki çalışma odama sadece birkaç kez geldiği ve sadece 2-3 dakikalık bir süreyle kaldığı ana ilişkin belge ve bilgileri paylaştım. PM bu olayın kesinlikle yaşanmadığına asılsız ve gerçek dışı bir iddia olduğuna karar vermiş ve kamuoyuna resmi açıklamasını yapmıştır. 100 yılın en büyük devrimcisi olarak Mustafa Kemal Atatürk'ü görürüm. Partimizin vazgeçilmezi olan Atatürk üzerinden daha fazla tartışılmasına izin veren bir anlayışta olmayacağım. Bu konuyla ilgili savunma yapmayı kendime zul görürüm. Kendimi inkar sayarım" diye konuştu.

"PM'YE O ANA İLİŞKİN BİLGİ, BELGE VE FOTOĞRAFLARI VERDİM"

CHP Milletvekili Yılmaz, gazetecilerin "Bu olayın baka bir vekille yaşandığı ancak sizin isminizin verildiği iddia ediliyor. Aylin Nazlıaka neden sizin isminizi verdi?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Benim bu olayla ilişkilendirilmemi bir haftada öğrendim. Ondan önce benim yaşadığım sıkıntıları başka arkadaşlarımız yaşadı ve tükendi. Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Parti Meclisimiz bütün görüşmeleri yaptı. 2 dakikalık benim odamda bulunduğuna ilişkin bilgi, belge ve fotoğrafları verdim. Bu iddia asılsız ve gerçek dışıdır. Böyle bir şey yaşanmamıştır. Odama gelen ziyaretçilerin fotoğraflarını sosyal medyadan indirdim ve Parti Meclisiyle paylaştım. O fotoğraflardaki resimlerde Atatürk yerli yerinde duruyordu her zamanki. Parti Meclisi bütün delillere vakıf ve böyle bir olayın yaşanmadığını tespit etti. Neden benim adımın verildiğini sizler gibi merak ediyorum arkadaşlar"