CHP'li Tekin'den Davutoğlu'na: 'Uzatmalı Başçavuş Mu Olacaksın?'

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun rehin alınmış durumda olduğunu öne sürerken, "Ne diyor; 'Ben kaçak saraydakini başkan yapacağım.' Kardeşim benim oyumla neden yapıyorsun? Sen ne olacaksın? Uzatmalı...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP'li Tekin'den Davutoğlu'na: 'Uzatmalı Başçavuş Mu Olacaksın?'

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun rehin alınmış durumda olduğunu öne sürerken, "Ne diyor; 'Ben kaçak saraydakini başkan yapacağım.' Kardeşim benim oyumla neden yapıyorsun? Sen ne olacaksın? Uzatmalı başçavuş mu olacaksın? Çık, 'Ben başkan olacağım' de. Öyle diyorsan itiraz yok" dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Karaman'da partisinin seçim bürosunda basın toplantısı düzenlerken birçok seçmenin ikametine başka kişiye ait seçmen kağıdı geldiğini ve bunu da kamuoyuna duyurduğunu hatırlattı.

YSK'YA TEPKİ

Bu duyuru ardından Yüksek Seçim Kurulu'nun kendisinden belge istediğini öne süren Tekin, ''YSK'dan bana bir yazı geliyor. Bütün elinizdeki belge ve bilgileri tarafımıza 2 gün içerisinde gönderin. Yoksa bu haberler tekzip edilecek. Siz bir sürü şeyin Anayasa'nın ayaklar altında olduğu bir ortamda, hiç kimseye cesaret edip bir yazı gönderemezken bana hangi cesaretle bu yazıları gönderiyorsunuz. Ben şimdi o belgelerin tamamını torbalarla göndereceğim. Biz belgesiz, bilgisiz konuşan insanlar değiliz" diye konuştu.

TRT'yi de eleştiren Tekin, sokakta çöpten ekmek toplayanlar dahil olmak üzere herkesin TRT'ye pay ödediğini ifade ederken, "TRT'nin tamamı bunların borazanı. Devletin valilikleri, kaymakamlıkları bunları anlatmama bile gerek yok. Hatta bir kısım valiler öyle şirazeden çıktılar ki, Bir AKP il başkanının bile cesaret edemeyeceği şekilde, kaymakamları toplayıp köylerde denetim yapacak kadar cesareti kendisinde görüyor" dedi.

Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sahip çıkmak için kampanyalar açıldığını ancak Ak Parti'ye oy vermeyerek sahip çıkılması gerektiğini belirtti. Tekin, ''Sayın Davutoğlu şu anda rehin alınmış durumda. Ne diyor; 'Kaçak saraydakini başkan yapacağım.' Kardeşim benim oyumla neden yapıyorsun. Sen ne olacaksın. Uzatmalı başçavuş mu olacaksın? Çık de, ben başkan olacağım de. Öyle diyorsan itiraz yok. Bu bölgede insanlar Sayın Davutoğlu?na sahip çıkmak istiyorlarsa, oy vermeyerek sahip çıkacaklar.''dedi.

KARAMAN'DA EZANIN GEÇ OKUTULMASI

Bir gazetecinin Davutoğlu'nun Karaman'daki mitinginde ezanın geç okutulduğu yönündeki sorusu üzerine Tekin, şöyle konuştu:

"Sayın Diyanet İşleri Başkanı, akşam uyurken elini şöyle bir vicdanına koy. O, 25 dakika ezanı geç okutan o din adamına ne yaptın. Sana soruyorum. Dinen, vicdanen kabul edilemeyecek bir şey, siz nasıl bir yere bağlayabilirsiniz. Sadece bir yer değil, Kırıkkale'de de Cumhurbaşkanı Cuma ezanını 25 dakika geç okuttu. Bütün bunların karşısında Diyanet İşleri Başkanı'nın suskunluğunu merak ediyorum."