CHP'li Gök: Muhtarlar ne zaman aşılanacak?

CHP'li Gök: Muhtarlar ne zaman aşılanacak?

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, muhtarların doğası gereği çok fazla kişiyle temas kurduğunu belirterek Covid-19 'a karşı öncelikli olarak aşılanması talebini Meclis’e taşıdı.

Muhtarların pandemi sürecinde yalnız bırakıldığını belirten Gök, “Görev yaptıkları yerleşim birimlerinde pandemiye karşı mücadelede etkin görev yapan, yurttaşlarımızın bu süreçteki ihtiyaçlarının giderilmesi için insanüstü çaba sarf eden muhtarlarımız görevlerinin doğası gereği çok sayıda insan ile temas kurmak zorundadır” dedi.

Muhtarların öncelikli olarak aşılanması gerektiğini belirten Gök, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle muhtarlarla ilgili olarak TBMM’ye sunduğu önergesindeki sorular şöyle:

“Yüksek virüs riski altında çalışan muhtarlarımızın aşılanmasına ne zaman başlanacaktır?

Görevleri gereği çok sayıda insan ile temas halinde çalışma sürdüren muhtarlarımızın aşılamada öncelikli grup olarak belirlenmemesinin sebepleri nelerdir?

Covid-19 salgını süresince muhtarlarımıza sağlanan maske ve dezenfektan miktarlarını illerimize göre açıklar mısınız?

Covid-19 salgını süresince virüs bulaşına maruz kalan ve yeni tip korona virüs sebebiyle hayatını kaybeden muhtarlarımızın sayısını görev yaptıkları illere göre açıklar mısınız?”

ANKA