CHP'den çirkin saldırı hakkında açıklama

CHP Milletvekili Erdoğan Toprak, “Genel Başkanımıza saldırı açık ve alçak bir provokasyondur”  dedi. Toprak, saldırının kendisiyle ilişkilendirilmeye çalışılmasının maksatlı ve yıpratmaya yönelik çirkin bir...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP'den çirkin saldırı hakkında açıklama

CHP Milletvekili Erdoğan Toprak, “Genel Başkanımıza saldırı açık ve alçak bir provokasyondur”  dedi. Toprak, saldırının kendisiyle ilişkilendirilmeye çalışılmasının maksatlı ve yıpratmaya yönelik çirkin bir komplo olduğunu belirterek, saldırganın babasının, kardeşinin yönetici olduğu firmada çalışmadığını belirtti.

CHP Milletvekili Erdoğan Toprak’ın provokatif saldırıyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklama şöyle ;

“Bugün Genel Başkanımıza yönelik çirkin bir protesto gerçekleştirilmiştir. Kardeşimin yönetici olarak çalıştığı firmayla bağlantı kurularak saldırının benimle ilişkilendirilmesi saldırının amacını ortaya koymaktadır. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin babasının kardeşimin yönetici olduğu firmanın bir çalışanı olmadığını saldırıdan sonra öğrenmiş bulunmaktayım. Bu doğru olmayan bilgilerin servis edilmesi bilinçli ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir.

Bu saldırı bir süredir şahsımı hedef alan ama bununda ötesinde Genel Başkanımızı ve partimizi yıpratmaya dönük planlı bir kampanyanın parçasıdır.

Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve bütün partililerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, saldırıyı bir kez daha lanetliyorum.”

Öte yandan, saldırganın “Babam çalıştı, mağdur oldu” dediği, “Çevkim Kimya Geri Dönüşüm San. Ve Tic. Ltd.Şt” yöneticisi Deniz Kanılmaz’da yazılı bir açıklama yaparak , provokatif saldırıyı yapan saldırganın firmalarında çalışmadığını açıkladı ve Kılıçdaroğlu’na saygılarıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.