CHP Lideri Kılıçdaroğlu Yemin Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulunda 25. Dönem 1. Yasama Yılı Açılış töreninde yemin etti.TBMM'de 25. Dönem başlıyor. Geçici TBMM Başkanı Deniz Baykal'ın açılış konuşmasının ardından milletvekillerinin...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Yemin Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulunda 25. Dönem 1. Yasama Yılı Açılış töreninde yemin etti.

TBMM'de 25. Dönem başlıyor. Geçici TBMM Başkanı Deniz Baykal'ın açılış konuşmasının ardından milletvekillerinin yemin töreninde Kılıçdaroğlu yemin etti.

CHP GRUBU AYAĞA KALKTI

Başkanlık Divanı'nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adının okunmasından sonra, CHP Grubu ayağa kalktı ve Kılıçdaroğlu'nu kürsüye gidene kadar alkışladı....

CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulunda 25. Dönem 1. Yasama Yılı Açılış töreninde yemin etti.

Kılıçdaroğlu'nun ettiği yeminden sonra CHP Grubu yeniden ayağa kalkarak CHP liderini alkışladı...

İŞTE MİLLETVEKİLLERİNİN ETTİĞİ YEMİN METNİ

"Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."