CHP Bayrağı Asan Cazgır,AKP'li Çakır'ın Silahlı Saldırısına Uğradı

Kütahya'da evinin camına CHP bayrağı asan CHP sempatizanı Bayram Cazgır, kapı komşusu AKP'li İzzet Çakır'ın silahlı saldırısına uğradı.Kütahya'da Bayram Cazgır ile komşusu İzzet Çakır arasında sokağa CHP ve AKP bayrakları...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP Bayrağı Asan Cazgır,AKP'li Çakır'ın Silahlı Saldırısına Uğradı

Kütahya'da evinin camına CHP bayrağı asan CHP sempatizanı Bayram Cazgır, kapı komşusu AKP'li İzzet Çakır'ın silahlı saldırısına uğradı.

Kütahya'da Bayram Cazgır ile komşusu İzzet Çakır arasında sokağa CHP ve AKP bayrakları asma konusunda kavga çıktı.

Olay akşam saatlerinde Roman vatandaşların yoğunlukta olduğu Osmangazi Mahallesi Altınova Sokak'ta meydana geldi. CHP sempatizanı Bayram Cazgır, oturduğu evin sokağına ip gerip CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğraflarını ve CHP'nin parti bayraklarını astı.

Bu durumdan rahatsız olan AKP'li İzzet Çakır, karşı komşusu Bayram Cazgır'dan bayrakları kaldırmasını istedi. Cazgır'dan olumsuz yanıt alan Çakır bunun üzerine evinin önüne AKP bayrakları astı.

İki komşu arasındaki tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce Bayram Cazgır ile İzzet Çakır yumruk ve sopalarla birbirine girdi. Araya girenler iki komşuyu ayırdı.

AKP'li İzzet Çakır ise evden aldığı av tüfeğiyle sokakta rastgele ateş etti ve Bayram Cazgır'a ait 43 U 0582 plakalı park halinde duran minibüs, isabet eden saçmalarla hasar gördü.

Yapılan ihbar üzerine olay yerine çevik kuvvetin de aralarında bulunduğu çok sayıda polis ekipleri sevk edildi. Polisler İzzet Çakır'ı etkisiz hale getirip elindeki av tüfeğini aldı. Kavga sırasında yaralanan İzzet Çakır ile komşusu Bayram Cazgır ambulansla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil serviste ayakta tedavileri yapılan Çakır ve Cazgır daha sonra ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz dün Osmangazi'de meydana gelen bayrak kavgası ile ilgili basın açıklaması düzenledi ve olayı nefretle kınadı.

Şahbaz, saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada; "Dün akşam Osmangazi Mahallesi’nde bir partilimiz evine CHP bayrağı astığı için, evine AKP bayrağı asan komşusu tarafından silahlı saldırıya uğramıştır. Bu saldırıda partilimizin arabasının camları kırılmış, aracı hasar görmüş, evinin duvarına da saçmalar saplanmıştır. Büyük bir şans eseri ölüm ve yaralanma söz konusu olmamıştır. Yurdun değişik yerlerinde partililerimize uygulanan saldırılara bir yenisi daha eklenmiştir. Yapılan bu saldırılar ilimizde olduğu gibi çok ciddi boyutlara ulaşmıştır. İktidar partisinin gücünü kaybettiğini anlayan gözü dönmüş taraftarları bizleri saldırılarla yıldırmak ve durdurmak istemektedirler.

Saldırıya uğrayan partilimiz ve ailesine, CHP camiasına, geçmiş olsun diyor, yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. CHP olarak kirli senaryoların hayata geçirildiğini, seçime gölge düşürmek için saldırıların planlanarak uygulandığını görmekteyiz. Biz tüm baskıları, saldırıları göğüsleyerek iktidara yürüyoruz. Saldırılar Cumhuriyet Halk Partisini, halkın iktidarını engelleyemez" ifadelerini kullandı....