Çavuşoğlu'ndan 'Kobani' Açıklaması!

Bakan Çavuşoğlu: "Kobani'ye bugüne kadar verdiğimiz destek ortada."ORDU'ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kobani'de son günlerde meydana gelen terör saldırısını hatırlatarak, "Kobani'ye bugüne kadar verdiğimiz...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Çavuşoğlu'ndan 'Kobani' Açıklaması!

Bakan Çavuşoğlu: "Kobani'ye bugüne kadar verdiğimiz destek ortada."

ORDU'ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kobani'de son günlerde meydana gelen terör saldırısını hatırlatarak, "Kobani'ye bugüne kadar verdiğimiz destek ortada. Terör örgütünü Türkiye'den geçtiğini ya da Türkiye'nin onlara destek verdiğini ima eden ya da açıkça iftiralarını görüyoruz. Ve tabi iddialarını da kanıtlayamadılar" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarifeli uçakla Ordu-Giresun Havalimanı'na geldi. Bakan Çavuşoğlu daha sonra karayoluyla Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve AKP İl Teşkilatı'nı ziyaret etti.

AKP İl teşkilatı ziyaretinde gündeme ilişkin kısa bir değerlendirmede bulunan Bakan Çavuşoğlu son yapılan terör saldırısını şiddetli bir şekilde kınadıklarını söyledi. AKP  olarak çalışmaları sürdüreceklerini belirten Bakan Çavuşoğlu, "Kobani'ye bugüne kadar verdiğimiz destek ortada. Son yapılan terör saldırısını da şiddetli bir şekilde kınadık. Burada yapılan terör saldırısını kınıyoruz. Terörün her türlüsünü kınıyoruz ve lanetliyoruz ve terörün her türlüsüyle de mücadele etmek gerekir. Ama işte bu terör örgütünü Türkiye'den geçtiğini ya da Türkiye'nin onlara destek verdiğini ima eden ya da açıkça iftiralarını görüyoruz. Ve tabi iddialarını da kanıtlayamadılar. Şimdi siz kanıtlayın böyle olmadığını demek istiyor oysa iddia sahibi kanıtlamakla mükelleftir. Dolayısıyla bu partilerin de Türkiye'ye zarar verecek bu tür yalan yanlış ve iftiradan mutlaka kurtulması gerekiyor. Önümüzdeki süreçte halkımızın verdiği karar neticesinde gerekli çalışmaları yapacak ondan sonra hangi netice çıkacak göreceğiz ama biz Ak Parti olarak gece gündüz milletimiz ülkemiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. Bakan Çavuşoğlu daha sonra partililerle basına kısa bir toplantı gerçekleştirdi.