Çavuşoğlu: Öyle değilse beni mahkemeye verin

Çavuşoğlu: Öyle değilse beni mahkemeye verin
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bütün terör örgütleri bunların içinde var. . O yüzden . Millet bunun neresinde? Bizim milletimiz, teröristlerin olduğu yer de olur mu? İşte 31 Mart'ta bunlara hadlerini bildireceğiz" dedi.

Çavuşoğlu, Antalya'nın Manavgat ilçesi Ilıca Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

— 'Türkiye'nin ne beka sorunu var?' dediler. Yeni Zelanda'daki saldırıda gördünüz beka derken neyi kastettiğimizi. Bu terörist, bu alçak neden Türkiye'yi hedef alıyor? Neden Yeni Zelanda'dan Türkiye'yi hedef alıyor? Çünkü o alçak da biliyor ki dünyada mazlumların ve tüm Müslümanların gür sesi Türkiye Cumhuriyetidir. Çünkü bunlar Türkiye Cumhuriyetinin güçlenmesinden, bağımsız bir devlet olmasından rahatsız oldular. O cani yalnız değildir. O manifestoyu tek başına hazırlayabilecek bir kapasitede değildir. Müslüman kardeşlerimizi şehit eden elindeki silahın üstündeki yazılar öyle rastgele birilerinin yazabileceği, bulabileceği şeyler değildir.

'HDP ADINA SEÇİME GİREN ADAYLAR PKK TARAFINDAN BELİRLENMEDİYSE BENİ MAHKEMEYE VERİN'

— Çok güçlü olmamız, çok çalışmamız lazım. Ülkemizi büyütmemiz lazım, istikrarlı olmamız lazım. İçeride ve dışarıda Türkiye'nin bu seçimde diz çökmesini isteyenler var. Geçmiş seçimlerde olduğu gibi AK Parti'nin kaybetmesini isteyen ve köşede bekleyenler var. Nasıl 24 Haziran'da sandıkta birilerine haddini bildirdiysek, o dışarıdan Türkiye'nin çökmesini bekleyenlere Osmanlı tokadını indirdiysek, önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde de onların hayallerini boşa çıkartacağız. CHP ve İYİ Parti'nin ittifakında HDP de bulunuyor. HDP Eş Başkanı, 'bizim oylarımızla seçilecekler. Bizden izinsiz bir adım bile atamayacaklar' diyor. İnkar etsinler. Biz söyleyince kızıyorlar. Biz CHP'ye, İYİ Parti'ye 'terörist' demedik. 'HDP'nin adayı olan yerlerde hatta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı dahil, hepsini PKK belirlemiş' dedim. Antalya'da HDP'nin adayı PKK'lı çıktı mı? Antalya'da diğer illerde ve ilçelerde HDP adına seçime giren tüm adayların hepsi istisnasız PKK tarafından belirlenmişti. Öyle değilse beni mahkemeye verin.

'TERÖRİSTLERLE İTTİFAK YAPIYORSUNUZ, İNKAR EDİN YOK DİYE'

- Neden bunu yaptılar? Çünkü HDP ve PKK'lı belediye başkanlarının olduğu yerde devletin paraları, milletin paraları Kandil'e gitti. Devletimiz oralara kayyum atadı. Şimdi artık oralardaki hortumlar kesildi. O paralar hizmete gidiyor. Vatandaş çok memnun. Ağrı, Diyarbakır, Tunceli, Hakkari'ye gidin bir hizmet var, bir hizmet göreceksiniz. Şimdi gözlerini Antalya'ya diktiler. İzmir'e, Ankara'ya hem CHP hem de İYİ Parti içine PKK'lı adayları yerleştirdiler. Olaki seçilirse onlar aracılığıyla Antalya'dan, İzmir'den, İstanbul'dan, Ankara'dan, Aydın ve Muğla'dan paraları Kandil'e gönderecekler. Dertleri bu. Buna izin verecek miyiz? Bu hainlerin oyununu bozacağız. Biz İYİ Parti'ye, CHP'ye 'terörist' demedik ama şunu net söylüyoruz: Siz teröristlerle koyun koyuna, el elesiniz. Teröristlerle ittifak yapıyorsunuz. Hadi söyleyin, inkar edin 'yok' diye. İşte belgeleri. Hangi ilde hangi PKK'lı hangi listede hepsi açık ortada. Oyun büyük.

'CHP VE İYİ PARTİ'NİN YANINDA PKK, FETÖ, DHKP-C VAR'

— Bu kadar birbirinden zıt partileri bir araya ne getirdi acaba. Sadece seçim kazanmak için mi? Neden? Bunları bir araya getirenler Türkiye'nin diz çökmesini isteyenler. Bunları bir araya getiren FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleridir. Bazı ülkeler de bunların arkasında var. Geçmişte açık açık cephe aldılar ama Türk milleti hadlerini bildirdi. Şimdi perde arkasından kuklalarını devreye soktular. Türk milleti bunu yutmaz. Beka derken bunu kastediyoruz. Biz durup dururken komplo teorisi yazmıyoruz ki. Görüyoruz, yaşıyoruz. gözlemliyoruz. Zillet ittifakı derken bunu kastediyoruz. CHP ve İYİ Parti'nin yanında PKK'nın uzantısı HDP var. Sadece HDP olsa yine iyi. PKK ve FETÖ, DHKP-C var. Bütün terör örgütleri bunların içinde var. Ne kadar bölücü hain varsa bunlarla beraber. O yüzden millet ittifakı değiller. Millet bunun neresinde. Bizim milletimiz, teröristlerin olduğu yer de olur mu? İşte 31 Mart'ta bunlara hadlerini bildireceğiz. Bu milletin nasıl büyük bir millet olduğunu, vatanına, milletine, devletine bayrağına düşkün bir milet olduğunu göstereceğiz.