Halk TV Canlı Yayın
Çanakkale'de termik santralde patlama: Bir ölü bir yaralı
Çanakkale’nin Çan İlçesinde bulunan bir termik santralde patlama meydana geldi. Bir ölü ve bir yaralı olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz ay Çanakkale'nin Çan ilçesinde faaliyete geçirilen ODAŞ AŞ'ye ait Termik Santralde meydana gelen patlamanın ardından bugün de 18 Mart Termik Santralinde patlama meydana geldi.

Çanakkale'nin yerel gazetelerinden Çanakkale Aynalı Pazar gazetesinin haberine göre, saat 17.30 sularında meydana gelen patlamada Termik Santralde çalışan bir işçinin öldüğü bir işçinin ise yaralandığı öğrenildi.

18 Mart Çan Termik Santralinde meydana gelen ve bir kişinin öldüğü ve bir kişinin yaralandığı patlama ile ilgili resmi makamlardan henüz bir açıklama yapılmadı.

ÖLÜ VE YARALILARIN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Çanakkale’nin Çan İlçesinde 18 Mart Çan Termik Santralinde henüz nedeni bilinmeyen bir sebeple patlama meydana geldi.

Sözcü'den Murat Andaç'ın haberine göre, patlama sonrası santralde çalışan Ferdi Mutlu’un hayatını kaybettiği öğrenilirken, Onur Terzi isimli işçi ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Öte yandan Ferdi Mutlu’nun acılı haberi ailesine verildi.

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA GELDİ

Santraldeki patlama ile ilgili Sözcü’ye açıklamalarda bulunan Çan Kaymakamı Adil Karataş; “Yaşanan olay bir iş kazası sonucu meydana geldi. Bir arkadaşımız olay yerinde hayatını kaybetti. Bir arkadaşımızda şu an ameliyatta. Elimizdeki ilk veriler bunlar. Çalışmalar devam etmektedir ama korkulacak bir durum yok. Ekiplerimiz olay yerinde” dedi.