Çanakkale - Truva Atı üstünde tehlikeli gösteri

Çanakkale'de, Troy filminde kullanıldıktan sonra 2004 yılında Japonya'dan getirilip kordon boyunda sergilenmeye başlanan 12,4 metre yüksekliğinde Truva Atı'nın üzerine çıkan ve alkollü olduğu iddia edilen Mestan Güney, dakikalarca...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Çanakkale - Truva Atı üstünde tehlikeli gösteri

Çanakkale'de, Troy filminde kullanıldıktan sonra 2004 yılında Japonya'dan getirilip kordon boyunda sergilenmeye başlanan 12,4 metre yüksekliğinde Truva Atı'nın üzerine çıkan ve alkollü olduğu iddia edilen Mestan Güney, dakikalarca tehlikeli şekilde şov yaptı.

Olay, saat 19.00 sıralarında Kordon Boyu'nda meydana geldi. Alkollü olduğu iddia edilen Mestan Güney (56) kordon boyunda sergilenen 12,4 metre yüksekliğindeki Truva Atı'na tırmanıp üzerine çıktı. Atın üzerinde gezinmeye başlayan Güney'iı görenler, intihar edeceğini düşünüp polisi arayarak bilgi verdi. Kordon boyunda yürüyüş yapan yüzlerce vatandaş bir anda atın etrafında toplanıp, üstünde adeta şov yapan Güney'i dikkatle izlemeye başladı. Bir ara atın dizginini olarak üzerinde bulunan halatı eline alıp sürmeye çalışan Güney, her an ayağı kayıp aşağıya düşecekmiş gibi üzerinde dolaştı. Bazı vatandaşlar yaşananları cep telefonuyla görüntülemeye çalışırken, bazıları ise Güney'e seslenerek, 'Dur orada kıpırdama, düşeceksin' diye bağırıp uyardı.

Bir süre sonra olay yerine itfaiye aracı ve erleri geldi. İtfaiye erleri de Mestan Güney'i bulunduğu yerde durması için uyardı. Ancak Güney, kimseye aldırış etmeden bir süre daha atın üzerinde dolaştıktan sonra, kendi imkanlarıyla inmeye başladı. Bu sırada da tehlikeli anlar yaşandı. İtfaiye erleri ve vatandaşlar kendisine yardım etmek istedi. Ancak Güney, kimsenin yardım etmesine izin vermeyerek, uzun uğraşlar sonrasında aşağıya inmeyi başardı. Olup bitenleri izleyen vatandaşlar, Güney aşağıya inmeyi başarınca kendisini alkışladı. Truva Atı üzerinde tehlikeli gösteriler yaptıktan sonra düşmeden aşağıya inmeyi başaran Mestan Güney, olay yerine gelen polisler tarafından gözaltına alındı.