Çalınan Arabası Bulununca Kornaya Basa Basa Evine Gitti

Bolu'da 10 gün önce evinin önünden çalınan otomobili asayiş ekipleri tarafından bulunarak teslim edilen adam, kornaya basa basa mutlu bir şekilde evine gitti.Bolu'da bir restoranda garsonluk yapan 56 yaşındaki Şemsettin Gücüyener,...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Çalınan Arabası Bulununca Kornaya Basa Basa Evine Gitti

Bolu'da 10 gün önce evinin önünden çalınan otomobili asayiş ekipleri tarafından bulunarak teslim edilen adam, kornaya basa basa mutlu bir şekilde evine gitti.

Bolu'da bir restoranda garsonluk yapan 56 yaşındaki Şemsettin Gücüyener, yıllar önce 5 bin 500 TL'ye şahin marka otomobil aldı. Uzun süredir otomobilini kullanan adam, akşam işten gelerek otomobilini Çıkınlar Mahallesi'ndeki evinin önüne park etti. Sabah kalkıp işe gitmek istediğinde otomobilinin çalındığını fark eden Gücüyener, hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, araç sahibinden otomobilin bilgilerini aldıktan sonra takibe başladı. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 93 kamera kaydını inceleyerek, plakaları sökülen aracın Zonguldak'a gittiğini tespit etti. Uzun süren takip sonucu aracı çaldıkları tespit edilen M.B. ve A.E., otomobille birlikte Zonguldak'ta yakalanarak Bolu'ya getirildi.

Hırsızlık olayından 10 gün sonra aracı bularak Bolu'ya getiren asayiş ekipleri, hemen araç sahibi Şemsettin Gücüyener'i emniyete çağırdı. Otomobilini teslim alan adam, "Akşam evimin önüne park ettim. Sabah işe gitmek isterken çalındığını fark ettim. Hemen polise haber verdi. Emniyet güçlerimiz aracımı buldular. Çok teşekkür ediyorum. Bagajdaki eşyalarım ve teybi almışlar. Başka bir yerinde sıkıntı yok. Çok mutluyum" dedi.

10 gün aradan sonra yeniden otomobiline kavuşan Gücüyener, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne aracını teslim alırken, kornaya basa basa evine gitti. Otomobili çalan M.B. ve A.E. ise emniyetteki sorgularının ardından adliyeye çıkarıldı.