Bülent Tezcan'dan CHP reklamını yayınlamayan TRT'ye tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, seçim kampanyası için hazırlanan “Milletçe Alkışlıyoruz” reklamını TRT’nin yayınlamamasına tepki gösterdi. Tezcan, “TRT yöneticileri, TRT’nin sahibinin sesi olması konusunda...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Bülent Tezcan'dan CHP reklamını yayınlamayan TRT'ye tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, seçim kampanyası için hazırlanan “Milletçe Alkışlıyoruz” reklamını TRT’nin yayınlamamasına tepki gösterdi. Tezcan, “TRT yöneticileri, TRT’nin sahibinin sesi olması konusunda kararlılarsa unutmasınlar ki TRT’nin asıl sahibi millettir. Milletçe alkışlamaya devam edeceğiz” dedi.

28754545 (1)

Yazılı bir açıklama yapan Tezcan, şunları kaydetti:

“TRT, partimizin, 'Milletçe alkışlıyoruz' reklamını yayımlamama kararı alarak yeni bir skandala imza atmıştır. Din, bayrak gibi simgelerin propaganda da kullanılması yasakken bu simgeleri kullanan AKP  reklamlarını yayımlayan TRT’nin aldığı bu karar hukuk dışıdır. TRT, her zamanki gibi iktidar yardakçılığına soyunmaktadır. Tüm demokratik ülkelerde vatandaşın vergileriyle finanse edilen devlet televizyonlarının temel amacı, yayın eşitliğini sağlamaktır. Görülen o ki TRT yetkilileri, yandaşlıkta sınır tanımamaktadır. TRT yöneticileri, kamu görevini kötüye kullanarak suç işlemektedir. Bütün hukuki işlemler için çalışmalarımızı başlattık.”