Buca Cezaevi'nde 64 tutuklu ve hükümlünün coronavirüs testi pozitif çıktı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bir tutuklunun coronavirüse yakalanmasının ardından yapılan testlerde 64 hükümlünün daha coronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Nisan 2020 12:29
Buca Cezaevi'nde 64 tutuklu ve hükümlünün coronavirüs testi pozitif çıktı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bir tutuklunun 13 Nisan'da coronavirüs belirtisi taşıdığı gerekçesiyle sevk edildiği sağlık kurumunda yapılan testin pozitif çıkmasının ardından kurumda kapsamlı bir filyasyon çalışmasının yapıldığı belirtildi. 

Söz konusu şahısla teması bulunduğu tespit edilenlerden 64 tutuklu ve hükümlünün Covid-19 testinin pozitif çıktığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Toplamda 65 tutuklu ve hükümlünün hastanelerdeki tedavileri devam etmektedir. Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören kalp hastası 70 yaşındaki bir hükümlü, sağlık durumunun iyiye gitmesi üzerine servise çıkarılmıştır.

Bütün tutuklu ve hükümlülerin genel sağlık durumu iyidir. İzmir Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda Covid-19 virüsü salgınına karşı hijyen ve izolasyon dahil tüm tedbirlerin en üst düzeyde alınmasına devam edilmektedir."