Bu Kez Başbakan'ın Kendisinden 'Hüloooğğ' Vakası !

Davutoğlu’nun bir miting yalanı daha ortaya çıktı!Sözcü'nün haberine göre;Hilmi Yarayıcı: Davutoğlu yalan söylüyor.Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Hatay mitingide ortaya attığı “Esad’a şarkı yazan vekil adayı” iddiasına...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Bu Kez Başbakan'ın Kendisinden 'Hüloooğğ' Vakası !

Davutoğlu’nun bir miting yalanı daha ortaya çıktı!

Sözcü'nün haberine göre;

Hilmi Yarayıcı: Davutoğlu yalan söylüyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Hatay mitingide ortaya attığı “Esad’a şarkı yazan vekil adayı” iddiasına yanıt geldi. Söz konusu iddialara maruz kalan Hilmi Yarayıcı “Ben Esad’a ne şarkı yazdım ne de şarkı söyledim. Başbakan yalan söylüyor” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hatay CHP milletvekili adayı Hilmi Yarayıcı’nın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a “şarkı yazdığını” iddia etmiş, “Hataylılar, zalimlere kucak açanlara meydan bırakacak mısınız, bunlarla hesabımız var” diye konuşmuştu.

CHP Hatay milletvekili adayı Hilmi Yarayıcı “Başbakan’a şunu açıkça söylemem gerekir ki; Ben Esad’a ne şarkı yazdım ne de şarkı söyledim. Keşke bu soruları bana doğrudan yöneltseydi de ilk elden cevabını alabilseydi. Çünkü, Sayın Başbakan’a meydanlarda toplanan kitle gerek Ardahan’da gerekse Kastamonu’da verdiği cevaplarla bizleri hayli güldürmüştü. Toplumu sürekli gerdikleri için bu soruları bence sormaya devam etsinler, çünkü cidden “komik şeylere” ihtiyacımız var.” dedi.

Davutoğlu’nu “kulaktan dolma yalan bilgilerle” konuşmakla suçlayan Yarayıcı “Eğer Başbakan bu bilgileri Melih Gökçek’i dinleyerek elde ediyorsa vah o ülkemizin haline. Dış politikada kulaktan dolma bilgilerle siyaset yapılmayacağını, aldığı bilgileri bürokratlarına doğrulatmadan insanlara “suç isnadında” bulunmaması gerektiğini bilmiyorsa bu işi bence bıraksın, zira, cidden onun Uluslararası İlişkiler Uzmanı olduğundan da kuşku duymaya başladım. Hadi diyelim ki danışmanları yanlış yönlendiriyor. Hani Arapçayı çok iyi biliyordu, hiç Suriye gazetelerini okumuyor veya televizyonlarını da mı izlemiyor?” diye konuştu.