Boğaziçi Caz Korosu: 'Çapulcu Musun Vay Vay...'

Boğaziçi Caz Korosu: 'Çapulcu Musun Vay Vay...'
 NTV canlı yayınına Boğaziçi Caz Korosu'nun "derlemesi" damga vurdu.NTV’deki 19 Mayıs özel yayını ilginç bir ana sahne oldu. Canlı yayına konuk olan Boğaziçi Üniversitesi Caz Korosu seslendirdiği parçalarla izleyenleri...

 NTV canlı yayınına Boğaziçi Caz Korosu'nun "derlemesi" damga vurdu.

NTV’deki 19 Mayıs özel yayını ilginç bir ana sahne oldu. Canlı yayına konuk olan Boğaziçi Üniversitesi Caz Korosu seslendirdiği parçalarla izleyenleri adeta mest etti.

Koro programdaki finalini ise “Entarisi Ala Benziyor” türküsüyle yaptı. Gezi Parkı'nda verdikleri konserlerle hatırlanan grup ekrandan Gezi'ye de selam verdi.

Koro “Olamaz, ne çare o nişanlıdır, kaytan bıyıklı delikanlıdır, şekerli misin vay vay, kaymaklı mısın vay vay…” şeklindeki türküyü “Çapulcu musun vay vay…” diye bitirdi. Caz Korusu'nun kadın üyeleri Gezi'nin sembolü haline gelen 'kırmızılı kadın' gibi kırmızı kıyafetler giymesi de dikkat çekti.

NASIL TOPARLAYACAKLARINI ŞAŞTILAR

Koronun son dakika golü ile neye uğradığını şaşıran spiker de durumu toparlamaya çalıştı. NTV Gezi Direnişi boyunca yaşananları ekranına taşımamıştı. Önünde eylemler yapılan NTV penguen medyasının en temel bileşenlerinden biri olarak görülüyor.