"Biz Demokrasi İçin Masadayız, Kalkacaksa Onlar Kalksın"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Parti Meclisi’nde bazı üyelerden gelen “anayasa masasından kalkılmalı” talebine böyle yanıt verdi.CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, önceki gün Parti Meclisi’nde (PM) bazı...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
"Biz Demokrasi İçin Masadayız, Kalkacaksa Onlar Kalksın"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Parti Meclisi’nde bazı üyelerden gelen “anayasa masasından kalkılmalı” talebine böyle yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, önceki gün Parti Meclisi’nde (PM) bazı üyelerden gelen “anayasa masasından kalkılmalı” talebine, “Biz, demokrasi için masadayız, kalkmamız için bir gerekçe yok. Kalkacaksa onlar kalksın” yanıtını verdiği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun ,”Çarşamba günü arkadaşlarımız komisyonun adının Anayasa Uzlaşma Komisyonu değil, ‘Türkiye’yi Darbe Hukukundan Arındırma Komisyonu’ olması konusunda ısrarcı olacak” dediği de belirtildi. Alınan bilgilere göre toplantıda Avrupa Birliği, Ortadoğu krizi, Kıbrıs sorunu, Suriye sorunu gibi konularda Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz bir brifing verdi. Toplantıda Cenevre’de gelinen noktaya ilişkin olarak, “Esad arazide güçlendi, bu nedenle Cenevre’nin seyri değişti” yorumu yapıldı.

Milliyet