Bir AKP masalı: Bebek emzirme kabininde ATM oyunu

Bir AKP masalı: Bebek emzirme kabininde ATM oyunu

AKP'li Trabzon Büyükşehir Belediyesi, bebek emzirme kabini için Türkiye Kanser Derneği ile anlaştı. Kabinler yerleştirildi. Bir süre sonra ise kabinlerin yanına ATM'ler konuldu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Kanser Derneği ile şehir merkezinde iki farklı noktada bebek bakım ve emzirme kabini yerleştirilmesi için anlaşma yaptı.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; geçtiğimiz ekim ayında anlaşma gereğince bu kabinler yerleştirildi. Aradan bir süre geçmesinin ardından kabinlerin yanına iki ATM koyuldu.

Dernek, kullanım haklarını şirkete vermiş

İYİ Parti Grup Başkanvekili Davut Çakıroğlu konuyla ilgili araştırma yaptı. Araştırma sonucunda; derneğin 10 yıllığına kiraladığı alanların kullanım haklarını Atlantis adında bir şirkete verdiği, şirketin de bu alanlara ATM yerleştirdiği ortaya çıktı.

Öte yandan, sponsorluk ve reklam anlaşmalarının yanı sıra ATM kiralarından da yüksek gelir elde ediliyor. Şirketin ise derneğe çok cüzi bir ödeme yaptığı belirtildi.

Fazıl Say'ın konserini nedensiz şekilde iptal eden şirket

Türkiye Kanser Derneği adına belediyeler ile bebek bakım ve emzirme kabini yapmak için anlaşma yapan Atlantis şirketi, 18 Ağustos 2018’de İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu Açık hava Sahnesi’nde yapılacağını duyurduğu dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın konserini nedensiz bir şekilde iptal etmesiyle gündeme gelmişti.