Bingöl'de 3 PKK Sığınağı Ortaya Çıkarıldı

BİNGÖL'ün Adaklı İlçesi'nde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda PKK'lılara ait 3 sığınakta yaşam ve tıbbi malzemeler bulundu.Bingöl Valiliği, 49'uncu Komando Tugay Komutanlığı komutasında 2'nci Jandarma Komando...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Bingöl'de 3 PKK Sığınağı Ortaya Çıkarıldı

BİNGÖL'ün Adaklı İlçesi'nde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda PKK'lılara ait 3 sığınakta yaşam ve tıbbi malzemeler bulundu.

Bingöl Valiliği, 49'uncu Komando Tugay Komutanlığı komutasında 2'nci Jandarma Komando Alay Komutanlığı'na bağlı birlikler tarfından Adaklı İlçesi Maltepe Vadisi bölgesinde barındığı değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını aramak, bulmak ve etkisiz hale getirmek için 3-4 Şubat tarihlerinde Şehit Jandarma Onbaşı Mehmet Kayahan-16 operasyonu icra edildiğini açıkladı. Açıklamada, PKK'lıların 3 sığınağı bulunduğu ve sığınaklarda yaşam ve tıbbi malzemeler ele geçirildiği belirterek, "Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızında desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir" denildi.