Bayrağa saygısızlığa "Fransız" kaldılar

Bayrağa saygısızlığa "Fransız" kaldılar
AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın Kanal D'deki canlı yayınında bir skandala imza atılmıştı. Kanal D yaptığı açıklamada, Türk bayraklı bayram şekeri objesinin Fransız bir sanatçıya ait olduğunu söyledi.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Kanal D’de ‘Seçim Özel’ programına katıldı. Programın arka fonunda yer alan Türk bayraklı şeker objesi dikkatlerden kaçmadı. Obje çok sayıda kişinin tepkisine neden olurken kanaldan konuya ilişkin açıklama geldi.

Kanal D tarafından yapılan açıklamada, "AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın Kanal D’de ‘Seçim Özel’ programına katıldığı yayınla ilgili bazı çevrelerce asılsız iddialar ortaya atılmıştır. Yayın sırasında arka planda yer alan Fransız sanatçı Laurence Jenkell'in şeker şeklinde üzerinde Türk bayrağı bulunan sanat eseriyle bayrağımıza saygısızlık yapıldığı iddia edilmiştir.

Haksız bir tartışmaya konu edilmeye çalışılan eser sanatçının şeker paketlerini ülke bayraklarından oluşturduğu serisindendir. Sanatçının ülke bayraklı eserleri G20 Zirvesi başta olmak üzere pek çok alanda sergilenmiştir. Sanatçı Jenkell’in Türk bayraklı bonbon şekeri heykeli ise geçtiğimiz mayıs ayından bu yana Demirören Medya Center’da sergilenmektedir.

Kanal D markası başta olmak üzere bu eser üzerinden Demirören Medya Grubu’na yapılan haksız ve çirkin iddiaları kınıyoruz. Medya grubumuz dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de rengini şehitlerimizin kanından alan Türk bayrağına sahip çıkacak; bayrağımıza saygısızlık yapanların karşısında olacaktır." denildi.

Etiketler :